Obchody 100-lecia Ekonomika. Wizyta prof. dr Bożeny Karwowskiej

  • 29.11.2019, 20:05 (aktualizacja 29.11.2019, 22:12)
  • Janusz Krysztop
Obchody 100-lecia Ekonomika. Wizyta prof. dr Bożeny Karwowskiej fot. Janusz Krysztop

Zespół Szkół Ekonomicznych z Włocławka obchodzi uroczyście, już od kilku dni, 100 lecie swojego istnienia. W ramach obchodów odbywają się spotkania absolwentów, emerytowanych nauczycieli, sympatyków, a także występy i szkolne konkursy. Dziś o godzinie 11:00 w Centrum Kultury „Browar B” odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości. Podobne wydarzenie zaplanowano także i na jutro, a zwieńczeniem obchodów będzie Bal Absolwenta w Restauracji Riverside. Lecz dzisiejszą akademię uświetniła swoją obecnością wyjątkowa postać prof. dr Bożeny Karwowskiej z University of British Columbia w Kanadzie.

„Obchodzimy przez cały tydzień 100 lecie powstania naszej szkoły. Dzisiejszy Zespół Szkół ma swoje korzenie  Państwowej Szkole Kupieckiej, później Handlowej. Szkoła przeszła wiele przeobrażeń, nazwy się zmieniały. Dziś młodzież z naszej szkoły uczestniczy w uroczystej akademii. Zaproszona została Bożena Karwowska. Będzie tu z nami dlatego, że jest wnuczką nauczyciela naszej szkoły, który w międzywojniu uczył właśnie w Państwowej Szkole Handlowej. Nawiązaliśmy z nią kontakt, a ona jako naukowiec bardzo chciała podzielić się z młodzieżą swoimi badaniami nad najnowszymi dziejami Polski, a dokładniej, nad losami inteligencji, która została wymordowana przez hitlerowców na początku II Wojny Światowej.”- informuje Maria Walczak, p.o. dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

„Dziś w paru słowach opowiem jak ważna jest szkoła. Ta szkoła. Z ekonomikiem posiadam łączność bezpośrednią dlatego, że mój dziadek był jednym założycieli szkoły i zginął dlatego, że dla tej szkoły był osoba istotną. Sądzę także, że właśnie w murach tej szkoły poznał moją babcię.”- mówi Bożena Karwowska

Prof. Karwowska zapowiedziała już na przyszły rok serię wykładów, której adresatami będzie młodzież ekonomika. Oprócz wysłuchania opowieści i wykładu znamienitego gościa, na sali widowiskowej CKBB można było dziś zobaczyć także występy przygotowane przez młodzież, która zabrała wszystkich w humorystyczną, nostalgiczno muzyczną przeszłość.

Zespół Szkół Ekonomicznych w 2009 roku został uhonorowana certyfikatem Szkoła Przedsiębiorczości, a w 2012 tytułem Szkoła z Klasą. Wymieniany jest w ogólnopolskim rankingu organizowanym przez Perspektywy. Absolwentką Zespołu Szkół Ekonomicznych jest wiceprezydent Włocławka Barbara Moraczewska oraz Wanda Muszalik, przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie Miasta.

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (109)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe