BBC realizuje program o działalności ruchów strzeleckich w Polsce. Nagranie również ze strzelcami z Włocławka

  • 02.12.2019, 16:56 (aktualizacja 02.12.2019, 17:12)
  • B. Obałkowska na podst. informacji prasowej
BBC realizuje program o działalności ruchów strzeleckich w Polsce. Nagranie również ze strzelcami z Włocławka fot. Jednostka Strzelecka

W miniony weekend we Włocławku pojawili się dziennikarze ze stacji radiowej BBC World Service z Londynu. Realizują program na temat o historii Ruchu Strzeleckiego w Polsce oraz bieżącej działalności takich jednostek. Spotkanie z dziennikarzami włocławska jednostka strzelecka zorganizowała na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego. 

W trakcie prowadzonych zajęć, uczestnicy realizowali szkolenie na 4 punktach nauczania, które były związane z:
- strzelaniem szkolnym nr 1, na celność i skupienie z kbk AKM, 
- budową i zasadami działania różnego rodzaju karabinków i pistoletów, 
- poruszania się z bronią oraz działania w sytuacjach awaryjnych, 
- udzielania pierwszej pomocy z elementami taktycznej pierwszej pomocy, 

Jak informuje włocławska jednostka strzelecka

"Odwiedzający nas dziennikarze BBC w czasie prowadzonych wywiadów i obserwowania zajęć nie kryli ogromnego zaskoczenia związanego z bardzo dużą ilością uczestników szkolenia (ponad 40 osób), dobrą organizacją zajęć oraz ogromnym zaangażowaniem jego uczestników. Dodatkowo, zgodnie ze starą jednostkową zasadą "jesteś na zajęciach więc w nich uczestniczysz", po krótkim instruktażu, nasi brytyjscy goście mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności strzeleckich strzelając karabinka AKM oraz AR-15."

 

 

B. Obałkowska na podst. informacji prasowej

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe