Oto najzdolniejsi uczniowie z regionu. Każdy dostanie po 3 tys złotych

  • 04.12.2019, 18:06 (aktualizacja 04.12.2019, 18:49)
  • Janusz Krysztop
Oto najzdolniejsi uczniowie z regionu. Każdy dostanie po 3 tys złotych fot. Janusz Krysztop

Dziś godzinie 11:00 00 w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Ogniowej 2 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Najlepsi uczniowie regionu odbierali to szczególne wyróżnienie z rąk wicewojewody oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

„Dziś nagradzamy 41 stypendystów. W całym województwie kujawsko-pomorskim jest ich 213. (...) Zwycięzcami są najlepsi uczniowie danej szkoły, liceów, techników – szkoły, w których jest matura. Dodatkowo musi być to szkoła dla młodzieży, nie dla dorosłych. Stypendystami są osoby, które uzyskują wybitne osiągnięcia w jednej danej dyscyplinie, danym przedmiocie, z innych mają oceny co najmniej dobre, a zachowanie bardo dobre. Może to też być uczeń, który ma najlepszą średnią z poprzedniego roku czyli potrzymał świadectwo z promocją, wyróżnieniem, co oznacza średnią ocen co najmniej 4,75. W praktyce ta średnia wynosi gruba ponad 5,0. (…) Tak jak w sporcie czasami brakuje komuś jednej setnej. Ktoś ma 5,23, a inny 5,24 i to ten zwycięża.” - mówił podczas uroczystości Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

W porównaniu do ubiegłorocznych stypendystów, kuratorium oświaty zauważa stopniowy wzrost wszystkich średnich u osób zdobywających to prestiżowe wyróżnienie. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi obecnie wynosi 300 zł i wypłacane jest w dwóch transzach. Pierwsza została wypłacona zwycięzcom z końcem listopada, pozostała część zostanie wypłacona w kwietniu. Łącznie wynosi 3 tys złotych.

„Czuję się godnie uhonorowany. Jeśli dobrze pamiętam moja średnia z zeszłego roku wyniosła aż 5,39 z osiemnastu przedmiotów. Chciałbym przeznaczyć te pieniądze już pod kątem studiów, choć nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. Uczę się jeszcze na kierunku technik mechatronik, więc interesują mnie kierunki politechniczne. Nie wykluczam nawet wyjazdu za granicę.” - twierdzi stypendysta Filip Wawrzonkoski, Zespół szkół Technicznych we Włocławku

Dyplomy otrzymali dziś uczniowie i uczennice szkół z terenu Miasta Włocławek oraz powiatów aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i włocławskiego. Podczas uroczystości wręczono także medale dla zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty, którzy z rożnych przyczyn nie mogli odebrać ich podczas Dnia Edukacji Narodowej. Obraz swojego autorstwa wręczyła Markowi Gralikowi tegoroczna stypendystka, uczennica prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku, Weronika Maria Kamińska.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (87)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin 07.12.2019, 21:52
Marek Gralik - kurator oswiaty w Kuj-Pom, bronil Janusza Chrzanowskiego, dyrektora Zespolu Szkol Nr 2 im. Hubala w Aleksandrowie Kujawskim, podjerzewanego o dlugoletnie molestowanie uczennic. Prosze aby jakis dziennikarz sledczy zajal sie ta sprawa bo to moze byc bardzo smierdzaca sprawa w ktora Marek Gralik jest zamieszany.

Pozostałe