Włocławek stanie się na jeden dzień stolicą karate. 14 grudnia Puchar Polski Karate Koykushin

  • 04.12.2019, 18:44 (aktualizacja 04.12.2019, 19:02)
  • Janusz Krysztop
Włocławek stanie się na jeden dzień stolicą karate. 14 grudnia Puchar Polski Karate Koykushin fot. Janusz Krysztop

O godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, na której zapowiedziano zbliżające się wydarzenie sportowe wysokiej rangi. 14 grudnia we Włocławku na hali mistrzów odbędzie się Puchar Polski Karate Koykushin seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Impreza będzie otwarta dla publiczności.

„Chcę zaprosić na podsumowanie sportowe 2019 roku. Tak się składa, że Klub Karate Koykushin obchodzi jubileusz swojego istnienia i dlatego ciszymy się, że tego typu duże wydarzenie sportowe trafiło do Włocławka. (…) Wiemy, że w naszym mieście pasjonatów sportów walki nie brakuje i dlatego bazując na doświadczeniach klubu bardzo chętnie włączamy się w organizację. Zapraszamy miłośników sportów walki, ale nie tylko, bo są to także walki niezwykle atrakcyjne pod kątem wizualnym.” - rozpoczął prezydent Marek Wojtkowski

„Włocławek i nasz klub został wyróżniony. Organizujemy Puchar Polski we Włocławku. 36 puchar seniorów i 16 puchar juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Wyróżnienie to otrzymaliśmy z Polskiego Związku Karate ponieważ nasz klub istnieje już 35 lat i odnosimy sukcesy sportowe na arenie polskiej i na mistrzostwach świata.”- poinformował Jan Mazurkiewicz, trener

Przewiduje się. że do włocławka zawita około 70 klubów wraz z 400 zawodnikami. W rankingach światowych przodują zawodnicy z Japonii oraz Rosji. Zdobycie wysokiej pozycji, takiej jak dostanie się do pierwszej ósemki najlepszych zawodników podczas mistrzostw świata, w Polsce jeszcze nie zdarzyło. Dokonał tego dopiero Oskar Mazurkiewicz, zawodnik z Włocławka, który niedawno powrócił z Mistrzostw Świata Open w Tokyo.

„Trudne mistrzostwa. Wygrałem dwie walki z czego jestem zadowolony, w przygotowaniach ćwiczyłem odpowiednie elementy i one się sprawdziły w czasie walki. W trzeciej walce przegrałem z Rosjaninem, 1,9 m wzrostu, długi zasięg rąk. On ostatecznie zajął trzecie miejsce więc był faworytem zawodów.”- poinformował Oskar Mazurkiewicz

Nasz zawodnik, jak sam przyznaje, jest nieco poturbowany jednak przebywa pod stałą opieką fizjoterapeuty i jak zapewnia, w grudniu da z siebie wszystko. Zwycięstwo na arenie polskiej byłoby wspaniałym zakończeniem tegorocznych rozgrywek.

„Na swoim własnych podwórku chcę wywalczyć pierwsze miejsce, zakończyć ten rok sukcesem krajowym i pokazać kto jest najlepszy w Polsce.”- dodał Oskar Mazurkiewicz

Walki odbędą się na 4 matach. Seniorzy będą walczyć full contact bez żadnych pancerzy. Kaski i ochraniacze wykorzystywać będą wszystkie młodsze kategorie wiekowe. 14 grudnia na Puchar Polski Karate Koykushin do Włocławka zawitają najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe