Ślubowanie uczniów klas policyjnych w IV L.O. im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  • 04.12.2019, 19:07 (aktualizacja 04.12.2019, 19:13)
  • informacja prasowa
Ślubowanie uczniów klas policyjnych w IV L.O. im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego fot. policja

Licealiści z klas policyjnych IV L.O. im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz. Policjanci z Włocławka współpracują ze szkołą poprzez prowadzenie spotkań i warsztatów dla uczniów. Być może jej absolwenci w przyszłości zasilą policyjne szeregi.

"Uczniowie klas pierwszych ślubowali dziś, w obecności szkolnego sztandaru i zaproszonych gości,  dbanie o honor młodego pokolenia, dobre imię szkoły i należyte wypełnianie swoich obowiązków. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, w tym policji. Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wręczył kadetom akty ślubowania i wraz z dyrektorem placówki  Panem Kazimierzem Mendalą pogratulował zaprzysiężonym. Być może wstąpią oni w przyszłości w szeregi policji."- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska 

Dzięki współpracy pomiędzy szkołą a jednostką policji, młodzi ludzie posiadają informacje z zakresu zasad rekrutacji, a także mają możliwość poznania zawodu policjanta bezpośrednio od mundurowych. Nauka w klasie mundurowej z pewnością pomoże uczniom w zdobyciu upragnionego zawodu związanego ze służbą.

 

informacja prasowa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe