Zapytaliśmy Szymona Hołownię czy wystartuje na prezydenta RP. Co odpowiedział?

  • 04.12.2019, 19:21 (aktualizacja 04.12.2019, 20:13)
  • Bogumiła Obałkowska
Zapytaliśmy Szymona Hołownię czy wystartuje na prezydenta RP. Co odpowiedział? fot. Janusz Krysztop

Dziś o godz. 17.00 w sali kameralnej biblioteki miejskiej odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią pisarzem, dziennikarzem i publicystą. Szymon Hołownia kojarzony jest głównie z prawicą, postrzegany jako osoba broniąca wartości chrześcijańskich, katolicki dziennikarz. 
Od 2008 r. współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem program „Mam talent!”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej m.in. „Święci pierwszego kontaktu”, „Boskie zwierzęta", „Maryja. Matka rodziny wielodzietnej”.
Ostatnio rozgorzała dyskusja nad tym, czy Szymon Hołownia wystartuje na prezydenta Polski. Jak wiadomo wybory w maju 2020 roku.  Nie omieszkaliśmy zapytać go o to osobiście po zakończonym spotkaniu z mieszkańcami Włocławka. 

"Zobaczymy. Jak będę gotowy z tą decyzją, to na pewno ogłoszę. W tej chwili pracuje nad tym, żeby mieć wszystkie dane do podjęcia decyzji , która będzie najlepsza, bo nie o mnie tu chodzi tylko o robotę, która jest do wykonania. Jeżeli dojdę do wniosku, że mógłbym ją zrobić to pewnie wystartuję, jeżeli dojdę do wniosku, że mogę ją lepiej zrobić gdzie indziej to nie będę Państwu zawracał głowy." - odpowiedział Szymon Hołowia 

 

Nie padło zdecydowane "nie", więc najprawdopodobniej Szymon Hołownia znajdzie się na liście wyborczej. Podczas spotkania padały głównie pytania o książkę, którą promuje dziennikarz. Gość pytany był również o to kim tak naprawdę się czuje, czy dziennikarzem, czy celebrytą, ewangelistą czy popteologiem odpowiadał- "Szymonem Hołownią". W rozmowie z Portalem dodaje:

"Myślę , że całe życie ma się jedno imię i nazwisko ono musi wystarczyć na 70-80 lat życia jak dobrze pójdzie. Pracuje się w różnych miejscach, ale najważniejsze aby zachować tą swoją integralność..."

 

 

Kilka godzin wcześniej odbyło się spotkanie z włocławską młodzieżą. Spotkanie miało charakter zamknięty i jak twierdzi dziennikarz, pytania były niezwykle sensowne i głębokie, wykraczające poza schematy. Rozmowy z młodzieżą dotyczyły także hejtu. Dziennikarz zachęcał  do przeczytania swojej najnowszej książki którą promował na spotkaniu pt."Boskie zwierzęta".

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe