Mistrzostwa Włocławka w szachach

  • 05.12.2019, 20:28 (aktualizacja 05.12.2019, 21:22)
  • Janusz Krysztop
Mistrzostwa Włocławka w szachach fot. Janusz Krysztop

O godzinie 8:00 rano w filii Centrum Kultury „Browar B”, Starej Remizie przy ulicy Żabiej rozpoczęły się Mistrzostwa Włocławka w szachach. Impreza odbyła się pomimo zawieszonej działalności Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego. Indywidualnych Mistrzostwa Włocławka w szachach objęły szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe, a głównym organizatorem spotkania był Włocławski Klub Szachowy 1938.

„Są to zawody dla dzieci ze szkół Włocławka. Mamy trochę dziwną sytuacją bo jest w zawieszeniu jest Miejskie Związek Sportowy, ale my tą sytuacja się nie przejmujemy ponieważ współpracowaliśmy i współpracujemy z SZS, ale jednocześnie od samego początku gdy powstał Włocławskiego Klubu Szachowy zaczęliśmy organizować indywidualnie Włocławskie Mistrzostwa Włocławka, ponieważ jest to dyscyplina, w której takie zawody należy poprowadzić. Związek Szkolny organizował jedynie spotkania drużynowe.”- mówi Janusz Augustowski, sędzia główny Indywidualnych Mistrzostw Włocławka

Dziś w ramach jednych mistrzostw rozegrane zostały równocześnie trzy turnieje. Klasy I – IV szkół podstawowych, 17 zawodników, klasy V- VIII szkół podstawowych, 28 zawodników. W kategorii szkół ponadpodstawowych stawiło się 15 zawodników co łącznie stanowi 60 osób. Dodatkowo wprowadzono podział na kategorię chłopców i dziewcząt. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci pucharów oraz atrakcyjnych pozycji książkowych. Każdy uczestnik mistrzostw otrzymał także upominek. Zawody prowadzone były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund. Wszyscy zawodnicy na rozegranie każdej partii mieli 15 minut.

„Zawodników dziś prawdopodobniej byłoby jeszcze więcej lecz skoro bojkotowany jest Szkolny Związek Sportowy, większość pewno pomyślała, że to oni są głównym organizatorem i zapewne dlatego taka wyszło. Choć jak na warunki włocławskie 60 osób to frekwencja bardzo duża. (...) W niektórych szkołach już w klasach I – III uczy się szachów więc liczymy, że ta frekwencja będzie z roku na rok coraz większa.” - informuje Janusz Augustowski, sędzia główny Indywidualnych Mistrzostw Włocławka

Janusz Krysztop

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe