Akcja policji na DK- 91. Ponad 100 kierowców przekroczyło prędkość

  • 06.12.2019, 21:33
  • informacja prasowa
Akcja policji na DK- 91. Ponad 100 kierowców przekroczyło prędkość

Wczoraj (05.12.19) w godzinach 9:00-17:00 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 91. W akcję włączyli się policjanci z dwóch województw – kujawsko-pomorskiego (Toruń, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Chełmno, Świecie) oraz łódzkiego (Kutno). Akcja odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy. 

Podczas wczorajszych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali blisko 180 kierowców. Ponad 100 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „SPEED” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Przypomnijmy, że zespoły "SPEED" działają w całym kraju od lipca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim w ich skład wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

 

informacja prasowa

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolins
kolins 07.12.2019, 19:03
i pewnie nikt nich nie jechał z Yanosikem...zapomnieli że policji lubi dk 91
lucIII
lucIII 07.12.2019, 10:09
Żle jest, kiedy znaki ograniczające ustawiane sa w najbardziej nieodpowiednich miejscach. Albo nie zdejmowane po zakończeniu prac drogowych. A policja plany wyrabia

Pozostałe