Oferują Polkom pomoc w przeprowadzeniu aborcji - również jej sfinansowanie. W internecie wrze po ogłoszeniu "Aborcji bez granic"

  • 14.12.2019, 21:27 (aktualizacja 15.12.2019, 02:13)
  • Bogumiła Obałkowska
Oferują Polkom pomoc w przeprowadzeniu aborcji - również jej sfinansowanie. W internecie wrze po ogłoszeniu "Aborcji bez granic"

Aborcja w Polsce jest nielegalna, ale... wszyscy wiemy, że jest dokonywana. Tajemnicą poliszynela jest że we Włocławku są ginekolodzy, którzy dokonują aborcji. Pocztą pantoflową poinformowana jest niemal każda kobieta. Aborcji wbrew pozorom - kobiety dokonują w pięknych gabinetach u znanych lekarzy ginekologów. W jednym z włocławskich gabinetów zabieg kosztował jakiś czas temu 2000 zł.  Choć pewnie istnieją również mniej cywilizowane i tańsze opcje. 

Według raportu CBOS z 2013 roku pn."Doświadczenia aborcyjne Polek" "ciążę przerwała, z dużym prawdopodobieństwem, nie mniej niż co czwarta, ale też nie więcej niż co trzecia dorosła Polka czyli od 4,1 do 5,8 mln kobiet.

12 grudnia w Polsce uruchomiono inicjatywę pod nazwą "Aborcja bez granic".

To nie tylko strona internetowa, ale także telefon zaufania, pomoc w organizacji wyjazdu i dokonania zabiegu za granicą a także jego sfinansowania, gdyby zaszła taka konieczność. Na stronie czytamy:

Aborcja Bez Granic wspiera osoby potrzebujące aborcji, między innymi, poprzez dostarczanie informacji, pomoc finansową, tłumaczeniową, organizowanie noclegów oraz pomoc w organizacji wyjazdu i zabiegu za granicą. Nie pytamy, jak osoba zaszła w ciążę ani dlaczego potrzebuje aborcji. Jedynym kryterium wsparcia finansowego jest taka potrzeba po stronie osoby, która się do nas zgłasza. Jedyną osobą, która ma prawo do decydowania o tym, czy przerwać, czy kontynuować ciążę, jest osoba, która w niej jest. Dotyczy to także osób, których ciąża trwa dłużej niż 12 tygodni.

Pod numerem telefonu +48 222922597 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 20.00 można uzyskać rzetelną wiedzę na temat możliwości przerwania ciąży.

Inicjatywa zrzesza kilka organizacji: Aborcyjny Dream Team, Women Help Women,Kobiety w sieci - aborcja po polsku, Abortion Support Network, Ciocia Basia, Abortion Network Amsterdam. Jak twierdzą przedstawiciele inicjatywy - telefony się urywają.

Aborcja jest w Polsce dozwolona tylko w określonych przypadkach (np. gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety). Za przerwanie ciąży grozi do 8 lat więzienia. Zarówno ciężarnym jak i osobom, które pomagały w przerwaniu ciąży (kara uzależniona od miesiąca ciąży).

Rzecznik praw dziecka zapowiedział w związku z działalnością organizacji stosowne zawiadomienia do prokuratury. 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 21.02.2020, 03:56
Kobiecie nie grozi żadna kara - to fałsz. Aborcja nie jest legalna, ale nie jest też karalna dla kobiety, która zażywa tabletki poronne i przerywa ciążę. Jedynie lekarz lub inna osoba, ułatwiająca lub przeprowadzająca zabieg podlega karze. Ta inicjatywa nie łamie prawa polskiego.

Pozostałe