„Oto las”. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród

  • 18.12.2019, 16:31 (aktualizacja 18.12.2019, 16:58)
  • Janusz Krysztop
„Oto las”. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród

O godzinie 12:00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ulicy Miedzianej wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Oto las”. Uroczystość połączono z wernisażem wystawy, na której znalazły się najlepsze, nagrodzone i wyróżnione prace. W tym roku jury musiało wyłonić te najlepsze spośród blisko 600 nadesłanych.

„Konkurs ten organizowany jest już ponad 20 lat, a pierwsze edycje odbywały się gdy istniało jeszcze województwo włocławskie. Ideą konkursu jest to aby dzieci spróbowały swoich sił w różnych technikach malarskich, aby zadziałały kolorem, żeby odróżniały malarstwo od rysunku. Staramy się także w tych konkursach zwracać uwagę na aspekt ekologiczny czy przyrodniczy. Były już konkursy poświęcone owadom, tematyce łąki, tym razem jest to konkursy pod tytułem »Oto las«.”- mówił Jerzy Jabczyński z Galerii Sztuki Współczesnej 

Na nadesłanych obrazach nie pojawiły się lasy innych stref geograficznych, na co po cichu liczyli jurorzy. Nie brakuje za to przedstawień różnych pór roku i dnia. Niemal wszystkie prace spełniały wymogi regulaminowe tak więc wyłonienie finałowych 50, które trafiły na wystawę, było nie lada wyzwaniem. W konkursie brały udział dzieci w 3 kategoriach wiekowych, od 6 lat do 15 lat. W każdej z kategorii przyznano 3 pierwsze miejsca oraz 7 wyróżnień. Jedno z nich otrzymała 13 letnia Patrycja Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach.

„Wszystkiego uczę się sama. Maluję i rysuję w domu dla własnej przyjemności. Najwięcej czasu poświęcam na doskonalenie w okresie wakacji. Wysyłałam swoja prace już na wiele konkursów i zdobywałam nagrody. W 2 lub 3ciej klasie pojechałam do Wielgiego, na miejscu było trzeba rysować i tam zajęłam drugie miejsce. Tematem był »Parasol Pani Jesieni«. (…) Ten obraz namalowałam farbami plakatowymi ale wykorzystałam także pastele. Z wyróżnienie jestem bardzo zadowolona, nie spodziewałam się go.”- przyznaje Patrycja Stefańska, Szkoła Podstawowa w Bobrownikach.

Praca Patrycji przedstawia strumień płynący poprzez las. W przedstawieniu dominują promienie słoneczne przebijające się przez leśną gęstwinę usianą kwiatami, a obraz emanuje ciepłym spokojem. Na Konkurs Malarski dla Dzieci i Młodzieży „Oto las” napłynęły prace ze szkół, kółek plastycznych, ośrodków kultury, a nawet przedszkoli, łącznie z różnych 40 instytucji.

 

 

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (61)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe