Zbudowali szopkę ze sztućców i zajęli pierwsze miejsce. Do konkursu wpłynęły 42 prace

  • 19.12.2019, 16:32 (aktualizacja 19.12.2019, 17:26)
  • Janusz Krysztop
Zbudowali szopkę ze sztućców i zajęli pierwsze miejsce. Do konkursu wpłynęły 42 prace fot. Janusz Krysztop

Wczoraj o godzinie 17:00 w Klubie „Zazamcze” rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Łącznie nadesłano 42 prace w 3 kategoriach – szkoły podstawowe klasy I – IV, klasy gimnazjalne V – VIII oraz w kategorii Szopki rodzinne.

„W imieniu pani dyrektor Centrum Kultury »Browar B« bardzo dziękujemy za to, że w tym przedświątecznym okresie znajdujecie jeszcze czas aby z dziećmi wspólnie robić szopki. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, bo to na pewno przy ich wsparciu i pomocy te szopki powstawały. Dziękujemy nauczycielom, którzy zawsze dopisują i propagują ten piękny obyczaj związany ze Świętami Bożego Narodzenia.” - mówiła Maria Krukowicz z Klubu „Zazamcze”

Wśród nadesłanych prac przeważały te wykonane z tradycyjnych materiałów i prezentujące wybraną scenę w klasyczny sposób. Jednak jednocześnie niemal w każdej z prac było widać pewną prostotę, a jednocześnie lirykę wykonania małego dzieła, rękami dzieci. Do konstrukcji szopek wykorzystywano papier, drewno czy modelinę lub gotowe elementy. Jednak pośród nich wyróżniły się także prace wykonane w całości z metalu, wydziergane „na drutach”, zbudowane w całości z piernika lub plastikowych nakrętek od butelek. Ocena prace przez jury była niezwykle trudna co zaowocowało w tym roku wieloma równoważnymi nagrodami.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I – IV, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku, miejsce drugie przypadło Szkole Podstawowej nr 12, miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi.

W kategorii szkoły podstawowe klasy V – VIII, miejsce pierwsze zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 z Włocławka, miejsce drugie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Boniewie. Miejsce trzecie zdobyły ex aequo dwie placówki – Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 18 z Włocławka.

W kategorii Szopki rodzinne zwyciężyły Julita, Roksana, Karolina Sroka oraz rodzina Wilińskich. W tej kategorii przyznano aż trzy miejsca drugie, a przypadły one Małgorzacie Barczykowskiej, Kasi i Ewie Blekickim, oraz rodzinie Potyrów. Przyznano także 2 równoległe miejsca trzecie, które zajęli Piotr Kraiński oraz Maksymilian Turek.

W każdej z kategorii przyznano także wiele wyróżnień. Wystawę pokonkursową Szopek Bożonarodzeniowych można oglądać od dziś do 6 stycznia w Centrum Handlowym Wzorcownia.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (90)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agata
Agata 28.12.2019, 14:33
Przepiękne :)

Pozostałe