"Samotny Wędrowiec" z Lipna sprawdzał kto zaprosi go na wigilię. Jak wyszedł eksperyment?

  • 26.12.2019, 18:45 (aktualizacja 26.12.2019, 19:10)
  • Bogumiła Obałkowska
"Samotny Wędrowiec" z Lipna sprawdzał kto zaprosi go na wigilię. Jak wyszedł eksperyment?

Eksperymenty społeczne stały się bardzo popularne. W świecie powszechności telefonów komórkowych z funkcją nagrywania video oraz serwisów takich jak YouTube, niemal każdy może taki eksperyment wykonać. 

Jeden z użytkowników YouTube na swoim kanale Brzoza TV, często przeprowadza sondy, ale również tego typu eksperymenty. W tegoroczną wigilię zapukał do 10 domów w których pytał mieszkańców czy będzie mógł spędzić wspólnie z nimi wigilię. Zgodnie z polską tradycją niemal w każdym domu na wigilijnym stole pojawia się dodatkowe nakrycie dla "Samotnego Wędrowca". Dawniej dodatkowe nakrycie zostawiano dla zmarłych. Czy Polacy zaprosili do swojego domu samotnego człowieka? Wyniki eksperymentu mogą zaskakiwać. 

Aby obejrzeć film kliknij TUTAJ

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szczery
Szczery 29.12.2019, 12:50
Brzoze można lubić lub nie. Ale ten eksperyment pokazał jedno, że chrześcijaństwo to jedna wielka hipokryzja. Ludzie w to wierzą bo w coś wierząc jest łatwiej. Ale poza wielkim gadaniem nie trzymają się w ogóle Religii w jakiej udają że żyją.
Hamstwo i kłamstwo to są symbole chrześcijaństwa
Religijna
Religijna 30.12.2019, 00:33
Nie wiem w jakiej religii zostałeś wychowany, może w żadnej, ale przyjdzie chwila, kiedy Bóg Ci będzie potrzebny i co wtedy?
Św
Św 28.12.2019, 14:54
Brawo Brawo wielcy katolicy oj jaki ja jaka ja dobra i święta jestem Śmiech Tradycja nadmuchana przez św krowy hahaha
Zdegustowana
Zdegustowana 28.12.2019, 14:46
Takie prowokacje są nie na miejscu, to szyderstwo z chrześcijańskiej tradycji.
Szczery
Szczery 29.12.2019, 12:53
Co to znaczy nie na miejscu? Jakie szyderstwo? Bo co? Bo pokazał Twoje religijne zaklamanie??? :)
Religijna
Religijna 30.12.2019, 00:28
Ciekawe jak ty byś się zachował w podobnej sytuacji? Może gdyby prowokacja dotyczyła Twoich finansów albo kariery? Np sprawdzimy czy pan „Szczery” jest taki szczery w zeznaniach podatkowych? I tu klops! Wyskoczy nagle „zakłamanie”?
Pan ja
Pan ja 27.12.2019, 18:54
Napisałbym co myślę ale nie mam zdania na ten temat
Artur
Artur 27.12.2019, 18:35
Przykro mi bo patrzec ,jestem mlodym czlowiekem i mam swoja rodzine ale nikomu bym nie odmowil ,tlumaczenie ze ma sie gosci ,bardzo slabe .
Jk
Jk 27.12.2019, 17:08
Tradycja to jedno ale kwestie bezpieczenstwa to inna sprawa
heniedz
heniedz 27.12.2019, 16:52
smutne i na nic tu tłumaczeniaa
sprawiedliwy
sprawiedliwy 27.12.2019, 15:37
Większość tych krytykujących rodziny które nie wpuściły gościa w trakcie Wigilli niech podziekują głupiemu prawu karnemu które zabrania wręcz obrony w razie napadu. Nie wyobrażam sobie wpuscic kogoś nieznajomego i nie móc zrobic mu krzywdy w razie ataku na najbliższych. w naszym kraju nawet policjant ma problem z własciwą interpretacją paragrafu o użyciu siły adekwatnej do zagrożenia... Sorry ale wole nie ryzykować. A thebile którzy przypisują takie obawy tylko katolikom... no cóż.. thebil zawsze bedzie thebilem.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 27.12.2019, 15:36
Większość tych krytykujących rodziny które nie wpuściły gościa w trakcie Wigilli niech podziekują głupiemu prawu karnemu które zabrania wręcz obrony w razie napadu. Nie wyobrażam sobie wpuscic kogoś nieznajomego i nie móc zrobic mu krzywdy w razie ataku na najbliższych. w naszym kraju nawet policjant ma problem z własciwą interpretacją paragrafu o użyciu siły adekwatnej do zagrożenia... Sorry ale wole nie ryzykować. A thebile którzy przypisują takie obawy tylko katolikom... no cóż.. thebil zawsze bedzie thebilem.
Córka
Córka 27.12.2019, 15:14
Moja mama wiecznie w tv ogląda msze, modli się z tv Trwam...w każdy 1 piątek miesiąca przyjmuje księdza z komunia....W te święta od niej usłyszałam : Ja tu nie chce żadnych obcych ludzi, nie życzę sobie!
Tymi obcymi ludźmi byli teście jej wnuka, a co dopiero jak by to miał być ktoś z ulicy kogo nie zna?
Zaniepokojona
Zaniepokojona 27.12.2019, 13:20
Brzoze to bym.jeszcze psami poszczula :/ idiota jakich malo. Takiego czlowieka nie powinno sie zapraszac do domu i omijac na ulicy. Palant latajacy z nadmuchana prezerwatywa, ktora dawal malym dzieciakom :/
Vudoo
Vudoo 27.12.2019, 10:49
Polacy to *** *** sam jestem podatny na polakiem i mi wsyd wszystoo na pokaz *** buroki ze wsi w miscie jesscze gorzej
Zszokowana
Zszokowana 27.12.2019, 08:42
Tacy ludzie co tydzien chodzą do kosciola modla sie i wg. Patologia. Księża jeszcze wiecej dajcie
Lukadz
Lukadz 26.12.2019, 23:47
Czlowiek czlowiekowi wilkiem nie ma juz dobrych serc wiekszosc to k .... i sz
Anonim
Anonim 26.12.2019, 23:17
Myślę że to jest też spowodowane tym co się dzieje na świecie teraz... " Idiotów nie brakuje" nigdy nie wiesz kogo tak naprawdę do domu wpuszczasz.... Myślę że to jest też strach... Ludzie się boją ciągle się słyszy o " metodzie na wnuczka, policjanta itd"... Wpuscisz do domu a może to złodziej morderca i Bog wie kto jeszcze....
Maropla
Maropla 27.12.2019, 13:08
Dokładnie zgadzam się z Tobą...
każdy dba o swoją rodzinę a wpuścić kogoś do domu a potem tego żałować bo okaże się się to ktoś kto zbiegł z zakładu karnego np. i jest nie poczytalny użyje noża bo będzie w swojej głowie myślał że robi dobrze zabije nam kogoś bliskiego i będziemy do końca życia te nasza dobroć sobie wytykali.... Dobrym znaczy pomoc w sposób który nie naraża naszego życia... Czy ktoś normalny chodzi po domach pomyślcie!!
Xd
Xd 26.12.2019, 19:54
To wlasnie pokazuje oblude Chrzescijan. Dekalog ,tradycje, i inne symbole - wszystko tylko pozory!!
W
W 27.12.2019, 14:59
Sprawdź u swoich tęczowych braci ilu z nich pomogłoby potrzebującym. Po tym dupku nie widać ubóstwa i też wietrzyłbym przekręt
Niekoniecznie
Niekoniecznie 27.12.2019, 00:58
Większość rodzin ukazanych w filmie z Kościołem nie ma nic wspólnego, to właśnie "ciepli" lub jak lubią siebie nazywać "wierzący niepraktykujący" w samej swojej okolicy mógłbym wykazać szereg obcych osób czy rodzin które prawdziwie żyją religią chrześcijańską i bez problemu kogoś takiego by przyjęły z resztą ba już bywały takie sytuacje i to autentyczne i udzielały pomocy. Takze to wnioski znikąd a jesli już to pokazują jak w praktyce wygląda modne przeżywanie "Świąt Zimowych".
Olga
Olga 29.12.2019, 23:33
Zakłamanie katolików i tyle! Talerz dla wędrowca, msza w każdą niedzielę, spowiedź , Komunia ... to wszystko obłuda podłość zakłamanie i poprostu bujność! Wstyd!

Pozostałe