Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Włocławka już w najbliższy poniedziałek

  • 03.01.2020, 10:56 (aktualizacja 03.01.2020, 17:45)
  • Janusz Krysztop
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Włocławka już w najbliższy poniedziałek

W poniedziałek, 6 stycznia, ulicami Włocławka przejdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczne świętowanie odbędzie się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Wolontariusze będą rozdawać uczestnikom zgromadzenia korony oraz śpiewniki. Orszak, podobnie jak i w zeszłym roku, wyruszy z Placu Wolności kierując się w stronę Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poniżej podajemy tegoroczny program wydarzenia:

11:00 – Rozpoczęcie wspólnego świętowania na Placu Wolności

11:30 – Wymarsz Orszaku do Bazyliki Katedralnej

12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Meringa w Bazylice Katedralnej

Po zakończonej Mszy Świętej organizatorzy zapraszają wszystkich na ciepły posiłek, który wydawany będzie na placu obok Katedry.

Szóstego stycznia w kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego zwane również świętem Trzech Króli. Święto to obchodzone jest z okazji przybycia przed oblicze nowo narodzonego Jezusa trzech mędrców, Kacpra, Melchiora i Baltazara. Złożyli oni w darze Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe