Kamienica, w której mieścił się Jazzbar Tradycja - będzie rewitalizowana

  • 01.10.2018, 21:19 (aktualizacja 02.10.2018, 01:39)
  • Bogumiła Obałkowska
Kamienica, w której mieścił się Jazzbar Tradycja - będzie rewitalizowana

Dziś u zbiegu ul. Brzeskiej i Piekarskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca rewitalizacji. 
Prezydent Wojtkowski rozpoczął spotkanie z mediami od przypomnienia, że jeszcze kilkanaście lat temu w tej kamienicy funkcjonował Jazzbar Tradycja. 


"Ja jeszcze tą kamienice pamiętam, odbywały się tam koncerty, włocławianie tu przychodzili. Chcielibyśmy to miejsce przywrócić do życia i stworzyć Centrum Wsparcia Społecznego."

 

Szczegóły całego przedsięwzięcia przestawiła zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, której po krótkim wstępie, Marek Wojtkowski oddał głos:


"Te dwa budynki zostaną połączone. Znajdzie się tutaj też duże centrum zieleni, odpoczynku, z ławeczkami i zagospodarowaniem terenu. Na dole budynku przy ul. Brzeskiej powstanie centrum dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Powstanie świetlica dla osób 25+ , powstaną pomieszczenia gdzie seniorzy będą mogli się spotykać, zorganizować sobie wolny czas, będą prowadzone różnego rodzaju kursy i szkolenia, będzie punkt porad pranych i wydawania kart seniora. Na piętrze budynku znajdą się mieszkania chronione." 

Budynek mieszczący się przy ulicy Piekarskiej ma zyskać nową kondygnację, (dobudowanoby piętro) i w całości ma zostać przeznaczony na mieszkania chronione. Utrzymanie mieszkań w pewnej części byłoby dofinansowywane przez miasto. Zastępczyni prezydenta podkreśliła, że tego rodzaju mieszkań w naszym mieście brakuje. Mieszkania na parterze zamieszkiwać miałyby osoby z dużymi dysfunkcjami ruchowymi z kolei te na piętrze, osoby nie mające problemu z wejściem po schodach. 


Przebudowa miałaby ruszyć jeszcze w 2019 roku. Ratusz chce się ubiegać o pozyskanie środków zewnętrznych w kwocie 85%. Całość kosztów oceniono na 9 mln zł. 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe