Zderzenie trzech pojazdów przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską. Jedna osoba walczy o życie w szpitalu

  • 09.01.2020, 18:02 (aktualizacja 10.01.2020, 17:47)
  • Janusz Krysztop
Zderzenie trzech pojazdów przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską. Jedna osoba walczy o życie w szpitalu fot. Janusz Krysztop

Dziś, około godziny 13:00 w pobliżu skrzyżowania ulic Wiejskiej i DK62 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch TIR'ów oraz pojazdu dostawczego marki Mercedes. To nie pierwszy raz gdy w tym miejscu wielkie ciężarówki powodują zdarzenia drogowe, siejąc śmiertelne zagrożenie użytkownikom pojazdów osobowych. Jeden z dwóch poszkodowanych w wypadku został zabranych do szpitala w stanie ciężkim.

„Jak widać, po raz kolejny ma miejsce, jak i wielokrotnie już w tym miejscu w przeszłości, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy jak i nie zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy TIR'ami, które tu teraz stoją.” - relacjonował na miejscu Dariusz Krysiński z PSP we Włocławku

Wiele wskazuje na to, że kierowca TIR'a jadącego z tyłu, zaskoczony hamującym przed nim pojazdem, chcąc uniknąć zderzenia odbił na lewy pasu ruchu. Tam wgniótł w barierkę ochronną jadący z naprzeciwka wóz dostawczy, który cudem uniknął całkowitego zmiażdżenia w wyniku bezpośredniego czołowego zderzenia. Wszystkie trzy pojazdy zaklinowały się między sobą. Temperatura powietrza w momencie zdarzenia wynosiła około 3 stopni Celsjusza, lecz to wystarczy aby mokre asfaltowe nawierzchnie traciły swoją normalną przyczepność.

„Do szpitala zabrano dwie poszkodowane osoby z Mercedesa, jedna z nich była zakleszczona. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli go i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego lecz jest on w ciężkim stanie. Drugi z jadących Mercedesem odniósł nieco lżejsze obrażenia. (…) Jest to odcinek drogi z dużym natężeniem ruchu, droga dojazdowa i zjazdowa z autostrady. To jest zapewne główna przyczyna, że często dochodzi tu do wypadków. Wąsko, dużo samochodów... Jedna nieprzemyślana decyzja czy brak wyobraźni i dochodzi do takich sytuacji.” - informuje Dariusz Krysiński z PSP we Włocławku

Dostawczy mercedes nie miał szans w spotkaniu z masywnym TIR'em. Trudno ocenić czy znajdujące się w tym miejscu barierki ochronne pomogły czy raczej zaszkodziły podróżującym wozem dostawczym. Droga K62 w kierunku Brześcia Kujawskiego pozostała nieprzejezdną przez kilka godzin.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eot.
Eot. 10.01.2020, 07:32
Typ z czarnej ciężarówki nie wyhamował i uciekł na lewo? Duży to nic mu nie będzie.

Pozostałe