Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa bezdomnego. Do tragedii doszło w maju 2019 r. w śródmieściu

  • 09.01.2020, 19:07 (aktualizacja 13.01.2020, 16:41)
  • Bogumiła Obałkowska
Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa bezdomnego. Do tragedii doszło w maju 2019 r. w śródmieściu

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w mieszkaniu na skrzyżowaniu ul. Matebudy i Zamczej w maju 2019 roku. Starszy (64 l.), bezdomny mężczyzna Henryk O. został uduszony, a wcześniej dotkliwie pobity przez Tomasza K.(30 l.) Sekcja zwłok wykazała obrażenia narządów wewnętrznych, śmierć nastąpiła wskutek ucisku na klatkę piersiową. Do zabójstwa doszło w domu Tomasza K., w którym mężczyźni wcześniej mieli wspólnie spożywać alkohol. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Okręgowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K.


"W okresie 10-11 maja 2019 r. we Włocławku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Henryka O. poprzez wielokrotne zadawanie ciosów w głowę, szyję i klatkę piersiową oraz uciskanie klatki piersiowej, spowodował obrażenia ciała, które  skutkowały ostrą niewydolnością oddechową i zgonem wymienionego, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy, miedzy innymi w postaci opinii sądowo - psychiatrycznej, opinii z zakresu genetyki, zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanego, sporządzono sekcję zwłok oraz oględziny miejsca zdarzenia. Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego prowadzi do wniosku, że swoim zachowaniem Tomasz K. wypełnił dyspozycję zarzucanego mu czynu." - informuje prokurator Wojciech Fabisiak rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku
 

Mężczyzna przebywa w areszcie. Tomasz K. był w przeszłości karany sądownie. Czyn z artykułu 148 kk jest zagrożony karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe