Jest ranking techników i liceów Perspektywy 2020. Najlepsze we Włocławku: I LO, Zespół Szkół Elektrycznych i III LO

  • 09.01.2020, 21:15 (aktualizacja 09.01.2020, 21:54)
  • Bogumiła Obałkowska
Jest ranking techników i liceów Perspektywy 2020. Najlepsze we Włocławku: I LO, Zespół Szkół Elektrycznych i III LO

Ranking "Liceów i Techników Perspektywy 2020" został przygotowany po raz dwudziesty drugi. Główną ideą tworzenia rankingu jest przedstawienie poziomu jaki mają poszczególne szkoły, tak aby uczniowie szkół podstawowych odpowiednio wybrali dalszą ścieżkę edukacyjną. W rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

"Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej." - czytamy na stronie Perspektyw

Ranking został przygotowany całościowo oraz w podziale na województwa. Nas zainteresowały szkoły włocławskie. 

Technika:

Licea:

W całym zestawieniu I LO im. Ziemi Kujawskiej wypada najlepiej ( 9 pozycja), ex aequo III LO im. Marii Konopnickiej i Technikum nr 4 (ZSE), które w swoich rankingach zajęły 14 miejsce w województwie. W rankingu głównym I LO znajduje się na miejscu 236, III LO 280. Zespół Szkół Elektrycznych na 227. 

Cały ranking TUTAJ

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe