41. Regaty Żeglarskie „BŁĘKITNA WSTĘGA ZALEWU WŁOCŁAWSKIEGO - ZARZECZEWO 2018 Memoriał Benedykta Michewicza”

  • 01.10.2018, 23:23 (aktualizacja 02.10.2018, 01:39)
  • Bogumiła Obałkowska
41. Regaty Żeglarskie „BŁĘKITNA WSTĘGA ZALEWU WŁOCŁAWSKIEGO - ZARZECZEWO 2018 Memoriał Benedykta Michewicza”
W miniony weekend 29 i 30 września na Jeziorze Włocławskim odbyła się kolejna edycja regat, organizowana przez Yacht Club Anwil pod patronatem Prezesa Zarządu Anwil SA.

Organizatorzy zaplanowali pięć wyścigów. W sobotę żeglarze ścigali się trzy, w niedzielę dwa razy. Na starcie stanęło 31 jachtów. 

Zawodnicy wystartowali w 4 klasach. Trzy klasy - tak zwane  turystyczne T 1, 2 i 3 uwzględniające wielkości jachtów, ich długość, ciężar, powierzchnię ożaglowania. Ponieważ klasa Mikro nie dopisała utworzono klasę Open dostępną dla każdego i jak się okazało była to klasa największa, licząca 10 jednostek.

W niedzielę o godz. 14.00 nastąpiło wręczenie medali, pucharów, nagród i dyplomów. W klasie T-1 zwyciężył Marek Ochmański na jachcie Caro, w klasie T-2 zwyciężył Jacek Samsel na jachcie Rafa zaś w klasie T-3 Mirosław Czech na jachcie Tańcząca z Falami.


Wszystkie główne nagrody przypadły załodze katamaranu Roca z Piotrem Tarnackim na czele. Zdobył on Błękitną Wstęgę, zwyciężył w wyścigu specjalnym, a także wyścigu zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Otrzymał statuetkę memoriału Benedykta Michewicza oraz został zwycięzcą klasy Open. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody.

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe