Przystawił bratu nóż do głowy. Na wokandę trafia sprawa z miejscowości Kikół

  • 10.01.2020, 18:32
  • Janusz Krysztop
Przystawił bratu nóż do głowy. Na wokandę trafia sprawa z miejscowości Kikół

20 grudnia 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Lipnie skierowała do Sądu Rejonowego w Lipnie akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu Zbigniewowi Z. Mężczyzna oskarżony jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoim bratem.

„W okresie od 17 kwietnia 2019 roku do 13 listopada 2019 roku w miejscowości na terenie gminy Kikół, woj. kujawsko-pomorskie znęcał się psychicznie nad bratem w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas, których krzyczał, wyzywał pokrzywdzonego słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi na obelżywe, groził pozbawieniem życia, ponadto w dniu 13 listopada 2019 roku groził pozbawieniem życia poprzez przystawienie noża kuchennego w okolice głowy.” - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej we Włocławku prokurator Wojciech Fabisiak

Art. 207 §1. Kodeksu Karnego głosi: kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

„Mężczyźni zamieszkiwali razem. Wobec oskarżonego Zbigniewa Z., wcześniej prowadzone było już postępowanie. Teraz sąd połączył obie te sprawy. Wówczas w okresie od 1 listopada 2017 roku do 16 kwietnia 2019 roku także chodziło o znęcanie się psychiczne i fizyczne. Akt oskarżenia w tamtej sprawie do Sądu w Lipnie skierowano 11 czerwca zeszłego roku.”- dodaje prokurator Alicja Cichosz, Prokurator Rejonowy z Lipna

Obie sprawy są obecnie rozpatrywane jako jedna. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lipnie 15 listopada 2019 roku zastosował wobec Zbigniewa Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Oskarżony przyznał się stawianych mu w drugim postępowaniu zarzutów tłumacząc swoje zachowanie spożywaniem alkoholu, którego obaj bracia często nadużywają.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe