Co najczęściej gubiliśmy w 2019 roku? Maczeta i maska do podawania tlenu wciąż czekają na właścicieli we włocławskim BRZ

  • 11.01.2020, 19:33 (aktualizacja 11.01.2020, 20:38)
  • Bogumiła Obałkowska
Co najczęściej gubiliśmy w 2019 roku? Maczeta i maska do podawania tlenu wciąż czekają na właścicieli we włocławskim BRZ

Najwięcej jest telefonów i rowerów, ale wśród rzeczy znajdujących się w siedzibie SM przy ul. Bojańczyka zdeponowano również portfel z pieniędzmi, a także...ślady cudownego ozdrowienia w postaci wózka inwalidzkiego. Choć to oczywiście żart, historia tego przedmiotu musi być interesująca. Jakie najciekawsze przedmioty trafiały do BRZ?

Przejrzeliśmy wykaz depozytów od 2015 roku. Najbardziej zadziwiło nas zgubienie kajaka i maski do podawania tlenu wraz z cewnikiem, ale do ciekawszych przedmiotów należy zaliczyć metalowe kanistry, pistoletowy miotacz gazu, skrzynkę z kamerą samochodową, walizkę wypełnioną odzieżą, taczkę jednokołową oraz konsolę do gry. 

W 2019 roku do Biura trafiło 20 nowych przedmiotów, choć obecnie w pomieszczeniu znajduje się już blisko 100 depozytów.

Co dzieje się z tymi przedmiotami jeżeli nikt się nie zgłosi po ich odbiór? Ich przechowywanie trwa 3 lata, po tym terminie Straż Miejska występuje ze stosownym wnioskiem do sądu o przekazanie depozytów na rzecz Skarbu Państwa. Następnie zostają przekazane do Urzędu Skarbowego i zlicytowane. 

Aby odebrać zagubioną rzecz, należy udowodnić, że przedmiot należy do nas. Do godz. 15.00 w dni powszednie można kontaktować się z Biurem Rzeczy Znalezionych w celu uzyskania informacji na temat danego przedmiotu.

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe