Dwóch pobitych i brudnych chłopców trafiło do szpitala. Znęcał się nad nimi 32-letni ojciec...

  • 20.01.2020, 15:27 (aktualizacja 20.01.2020, 20:16)
  • Bogumiła Obałkowska
Dwóch pobitych i brudnych chłopców trafiło do szpitala. Znęcał się nad nimi 32-letni ojciec...

Reakcja personelu szpitala na obrażenia dwójki dzieci przywiezionych przez matkę, pozwoliła mundurowym na zatrzymanie do wyjaśnienia sprawy ich ojca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2,4 promila alkoholu. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i uszkodzenia ciała dwóch dzieci. Sąd na wniosek śledczych zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

"Do zdarzenia doszło w sobotę (18.01.2020), wówczas policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o dwójce dzieci w wieku 6 i 7 lat, które zostały przywiezione przez matkę na oddział ratunkowy. Z relacji lekarza wynikało, że mają one obrażenia mogące powstać na skutek pobicia."- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Natychmiast mundurowi udali się do mieszkania, gdzie zastali ojca z czwórką dzieci w wieku 2, 4, 5 i 8 lat. Od mężczyzny  wyczuwalna była silna woń alkoholu, a badanie trzeźwości wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Natomiast przebywające w mieszkaniu dzieci zostały zabrane do szpitala przez załogi ratownictwa medycznego.

"W niedzielę (19.01.2020) 32-latek został doprowadzony przez kryminalnych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie uszkodzeń ciała dwóch małoletnich. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który będzie podejmował decyzję w sprawie dalszego losu dzieci."- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Piotr Grudziński wystosował oświadczenie:

"W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w dniu 18 stycznia br. dotyczącym stosowania przemocy wobec dwóch nieletnich chłopców informujemy, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku są zaangażowani w rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Członkom rodziny zapewniono niezbędną pomoc w ramach posiadanych kompetencji. Jednakże kierując się dobrem rodziny, toczącego się postępowania a przede wszystkim przepisami obowiązującego prawa nie możemy udzielać żadnych szczegółowych informacji. Zapewniamy jednocześnie, że wszystkie zaangażowane służby współpracują ze sobą w tej sprawie."

"Dzieci trafiły na SOR w stanie ogólnym zdrowia dobrym z niewielką infekcją dróg oddechowych. Były bardzo brudne, zaniedbane higieniczne. Nie wydaje nam się by były głodzone. Stan odżywiania dzieci był dobry. Wszystkie uczęszczały do szkół i żłobków. Dzieci z rodziny przemocowej" - informuje lek med. Irena Nowakowska 

Jeden z chłopców miał złamaną rękę, drugi nogę.

Dzisiaj (20.01.2020) zatrzymany trafił do sądu, gdzie śledczy wnioskowali o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i najbliższe 3-miesiące 32-latek spędzi w areszcie.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magda
Magda 22.01.2020, 10:58
Te dzieci sa bardzo chude oczym to swiatczy.
Gostynin
Gostynin 20.01.2020, 16:47
Jazfs z *** teraz !

Pozostałe