Pożar w Chełmicy, straty szacowane na 20 tys złotych

  • 21.01.2020, 14:09 (aktualizacja 21.01.2020, 14:17)
  • Janusz Krysztop
Pożar w Chełmicy, straty szacowane na 20 tys złotych

Wczoraj, krótko po godzinie 18:00, do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zawiadomienie o pożarze w miejscowości Chełmica. Na miejsce zdarzenia udały się dwa wozy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – Chełmica Mała, Skórzna, Lisek i Bogucin.

„Na miejscu okazało się, że płonie budynek gospodarzy połączony z garażem. Pożar był zaawansowany, ogień wydobywał się już oknami na zewnątrz. Wewnątrz stwierdzono obecność samochodu Golf 4 oraz jedną butlę z dwutlenkiem węgla oraz dwie z gazem propan-butan. Butle zostały szybko wyjęte na zewnątrz i w odpowiedni sposób schłodzone. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.” – poinformował bryg. Dariusz Krysiński, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku

Pożar został ostatecznie ugaszony po niemal dwóch godzinach działania. Straty szacowane są na około 20 tys złotych. Spłonął samochód i drewniane pokrycie dachu budynku. Zniszczeniu uległ także agregat prądotwórczy, migomat – sprzęt do spawania, narzędzia oraz zgromadzone w tym miejscu zapasy węgla.

„Gdyby te butle wybuchły na pewno budynek uległby zniszczeniu, a osoby znajdujące się blisko byłyby narażone na uszczerbek na zdrowiu. Wybuch takiej butli można by przyrównać do eksplozji małego ładunku wybuchowego.” – dodał bryg. Dariusz Krysiński, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

 

 

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe