Oferta dla dzieci spędzających ferie w mieście

  • 21.01.2020, 18:05 (aktualizacja 21.01.2020, 21:08)
  • Janusz Krysztop
Oferta dla dzieci spędzających ferie w mieście

O godzinie 13:00 w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano miejską ofertę skierowaną do dzieci i młodzież w okresie zimowych ferii. Wzorem lat ubiegłych oferta jest bogata – atrakcje z zakresu edukacji, sportu i kultury. Większość wydarzeń będzie darmowa, ale za niektóre będzie trzeba zapłacić.

„Od 27 stycznia do 9 lutego tego roku trwać będą zimowe ferie we Włocławku. Przygotowaliśmy bogatą ofertę dla dzieci, które zostają w mieście, tak aby w sposób właściwy zagospodarowały swój czas wolny. Przygotowaliśmy ofertę zarówno z punktu widzenia edukacji czyli placówek edukacyjnych, sportu jak i jednostek kultury. Zapraszamy do korzystania z ofert.” - informuje Barbara Moraczewska

 

  • Półkolonie dla dzieci odbędą się w Szkołach Podstawowych nr 2, nr 3, nr 10, nr 19, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 i Zespole szkół nr 3. Szkoły wybierano tak, aby z ich obecności mogły skorzystać dzieci z każdego osiedla Włocławka. W półkoloniach w tym roku weźmie udział 150 dzieci. Odbywać się będą w godzinach 9:00 – 13:00. Dzieciom zapewniono śniadania i obiady. Zajęcia obejmują między innymi wyjazdy i wycieczki.

  • Basen Międzyosiedlowy i Kryta Pływalnia Delfin w okresie ferii oferują darmowe wejścia dla zorganizowanych grup.

  • Klub Sportowy Vectra organizuje zajęcia „Ferie na sportowo” dla uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach – od 27 do 31 stycznia, grupa druga w dniach 3 – 7 lutego, w godzinach 9:00 – 13:00. Będą to zajęcia rekreacyjno-ruchowe, gry sportowe, poruszane będą także zasady żywieniowe i dietetyczne. Uczestnicy otrzymają drugie śniadanie, a na zakończenie turnusu, upominek. W zajęciach weźmie udział łącznie 100 dzieci.

  • Uczniowie włocławskich szkół będą mogli także skorzystać z bezpłatnych wejść na miejskie lodowiska. Kolejne wejścia zaplanowano o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00. Z lodowisk będą mogli korzystać za okazaniem legitymacji szkolnej uczniowie szkół podstawowych jak i średnich.

 

Atrakcje w okresie ferii przygotowały także Centrum Kultury „Browar B”, Biblioteka Miejska, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego jak i Galeria Sztuki Współczesnej. Najbogatsza ofertę prezentuje CKBB wraz z podległymi mu filiami. Ferie dla dzieci najczęściej przybierają formę różnorakich warsztatów, a wiodącym tematem tegorocznych ferii będzie ekologia. W szerokim wachlarzu ofert znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne czy fotograficzne. Część z tych ofert jest płatna, jednak jak podkreślono, maksymalna cena za jeden dziań warsztatów nie przekracza 12 zł. Zajęcia odbywać będą się w godzinach 10:00 – 13:00, czasami potrwają do godziny 14:00. Rodzice o uczęszczaniu na takie zajęcia mogą decydować każdego dnia. Wyjątkiem są zajęcia prowadzone prze Klub „Łęg” gdzie udział dziecka należy zadeklarować na cały turnus. Teatr Impresaryjny, dla grup zorganizowanych, oferuje zajęcia warsztatowe jak i spektakle.

Również Szkoła Plastyczna zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy 5-8) na bezpłatne zajęcia plastyczne od 27 do 31 stycznia 2020 roku w godzinach 9.00-13.00.
Zgłoszenia na warsztaty - osobiście w budynku przy ulicy T. Kościuszki 3 lub telefonicznie (tel.: 54 231 59 58) w godzinach 14-16 oraz za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected] Na warsztatach uczestnicy zapoznają się podstawami: rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki komputerowej.

Wszystkie wyszczególnione oferty znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych instytucji jak i na stronie Urzędu Miasta Włocławek pod tym adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/206/ferie-w-miescie

Janusz Krysztop

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 22.01.2020, 05:22
"Szkoły wybierano tak, aby z ich obecności mogły skorzystać dzieci z każdego osiedla" wnioskuję że zawiśle to już Lipno?

Pozostałe