Biblioteka zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem

  • 01.02.2020, 21:17 (aktualizacja 01.02.2020, 21:22)
  • informacja prasowa
Biblioteka zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem

3 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Spotkanie odbywające się w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” będzie prezentacją dotyczącą zaskakujących dla Polaków zjawisk w kulturze czeskiej, a szczególnie celebracji śmiechu. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć m.in.: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu? dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży? dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje? dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki? czy laska zawsze musi być nebeska?
Wstęp na spotkanie jest wolny.

Mariusz Szczygieł – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pisał dla tygodnika „Na przełaj”, a następnie „Gazety Wyborczej”. W latach 1995–2001 prowadził i współtworzył telewizyjny talk-show „Na każdy temat”.
Za poświęcony Czechom „Gottland” otrzymał w 2009 r. Europejską Nagrodę Książkową. W 2014 r. wraz z Wojciechem Tochmanem założył wydawnictwo „Dowody na Istnienie”, którego nazwa nawiązuje do zbioru reportaży mentorki obu reportażystów – Hanny Krall. Jego ostatnia publikacja „Nie ma” została w ubiegłym roku nagrodzona Nagrodą Literacką „Nike”.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe