Pułapka na sumy i 800 metrów sieci ujawniły służby u kłusownika z gm. Włocławek

  • 05.02.2020, 16:52
  • informacja prasowa
Pułapka na sumy i 800 metrów sieci ujawniły służby u kłusownika z gm. Włocławek fot. policja

Dzięki współpracy włocławskich „wodniaków” z Państwową Strażą Rybacką i Strażnikiem Ochrony Wód Polskiego Związku Wędkarskiego, zatrzymano wczoraj kolejną osobę dokonującą nielegalnego połowu ryb. Dodatkowo podczas przeszukania posesji 40-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli liczne narzędzia kłusownicze wraz z rybami w wielu gatunkach. Mieszkaniec gm. Włocławek odpowie przed sądem.

"Wczoraj (04.02.2020) po południu włocławscy policjanci zajmujący się egzekwowaniem przepisów prawa odnośnie m.in. prawidłowych zasad połowu ryb, otrzymali od Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku we Włocławku informację o kłusownictwie na Wiśle."- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

We wskazanym kierunku niezwłocznie udał się patrol mundurowych, który pełnił służbę wraz ze Strażnikiem Ochrony Wód Polskiego Związku Wędkarskiego. Na miejscu przy nadbrzeżu namierzyli oni mężczyznę i łódź odpowiadającą opisowi.

"Okazało się, iż 40-latek dokonywał nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci rybackich, nie będąc do tego uprawnionym. Skłusowane ryby w wielu gatunkach przetrzymywał na terenie pobliskiej posesji, na której funkcjonariusze odnaleźli liczne narzędzia połowowe, m.in. pułapkę na sumy i różne sieci o łącznej długości ponad 800m."-informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Policjanci zabezpieczyli odnaleziony sprzęt, a ryby przekazali uprawnionemu do tego przedstawicielowi Polskiego Związku Wędkarskiego. Zatrzymanemu 40-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek narzędzi służących do kłusownictwa.

informacja prasowa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe