Jutro działania policji na kujawsko-pomorskich drogach. Służbę będą pełnić na skrzyżowaniach i w niebezpiecznych miejscach

  • 05.02.2020, 17:28
  • informacja prasowa
Jutro działania policji na kujawsko-pomorskich drogach. Służbę będą pełnić na skrzyżowaniach i w niebezpiecznych miejscach fot. policja

Jutro (6.02.20) na terenie naszego województwa realizowane będą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W ramach akcji funkcjonariusze będą pełnić służbę w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i innych potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Policjanci będą zwracać przede wszystkim uwagę na wykroczenia kierujących wobec pieszych takie jak:

- omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,

- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi,

- nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu,

- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w innych okolicznościach,

- jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, również przez rowerzystów itp.

Celem realizowanych cyklicznie działań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Pieszy określany jest mianem niechronionego uczestnika ruchu, gdyż w przypadku zderzenia z pojazdem jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Pieszy powinien mieć świadomość, że w dużej mierze to od jego zachowania na drodze zależy jego własne bezpieczeństwo.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować czyjeś życie!

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 06.02.2020, 10:39
To może przechodnie nie myślą że są Świętymi krowami. Wchodzą na pasy przed samym samochodem, nie patrzą czy coś jedzie czy nie. Wpatrzeni w telefony i słuchawki w uszach zero spojrzenia czy jedzie pojazdy czy nie. Najlepiej karać kierowców a buraków na pasach może jeszcze nagradzać że nabija kasę do budżetu i podniosą statystyki mandatowe. Brak słów.

Pozostałe