Podsumowanie NURD w województwie: 350 wykroczeń pieszych, 34 kierujących. Ilu ukaranych we Włocławku?

  • 07.02.2020, 17:37 (aktualizacja 07.02.2020, 17:48)
  • informacja prasowa
Podsumowanie NURD w województwie: 350 wykroczeń pieszych, 34 kierujących. Ilu ukaranych we Włocławku?

W całej Polsce, a więc na drogach Kujaw i Pomorza również, policjanci ponownie przeprowadzili wczoraj działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Akcja ta ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Dlatego funkcjonariusze szczególną uwagę koncentrowali na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec niechronionych użytkowników dróg.

W działaniach wzięło udział 313 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 350 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 34 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka prowadzili wczoraj na terenie naszego powiatu działania pn. „NURD”.  Kilkudziesięciu funkcjonariuszy ujawniło ponad 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pieszych. Każdy kto naruszył przepisy ruchu drogowego musiał liczyć się z konsekwencjami.

Choć mundurowi przyglądali się głównie kierującym i pieszym w miejscach, w których istnieje zwiększone ryzyko wypadku, żaden z użytkowników dróg popełniających jakiekolwiek wykroczenie nie mógł czuć się bezkarnie.

Podczas wczorajszej akcji policjanci ujawnili i ukarali ponad 70 kierujących i pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wśród kierujących najczęstszym wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, natomiast piesi najczęściej przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Niezależnie od posiadanego pierwszeństwa, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe