Policja nic chce udzielać informacji na temat napadu na farmaceutę. Obiekt jest monitorowany czy ustalą sprawcę?

  • 10.02.2020, 17:58 (aktualizacja 10.02.2020, 18:15)
  • Janusz Krysztop
Policja nic chce udzielać informacji na temat napadu na farmaceutę. Obiekt jest monitorowany czy ustalą sprawcę? fot. B.Obałkowska

Wczoraj (9.02) około godziny 19:00 do apteki przy ul. Królewieckiej (wejście od ul. Miedzianej) wszedł mężczyzna uzbrojony prawdopodobnie w nóż lub podobne narzędzie i zażądał wydania mu pieniędzy z kasy. Po ich otrzymaniu miał zbiec. Policja na chwilę obecną odmawia podawania jakichkolwiek szczegółów zdarzenia.

„Nie udzielmy informacji ponieważ jeszcze trwają czynności w tej sprawie. Mogę potwierdzić, że wieczorem doszło do napadu na jedną z aptek z centrum miasta. Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.” - informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska  

 

Na miejscu zgromadzono niezbędne w sprawie dowody. Włocławscy policjanci nie podają rysopisu ani nawet przybliżonego wieku domniemanego sprawcy lub sprawców. Wiadomo, że w napadzie nikt nie ucierpiał. Jak widać na fotografiach obiekt jest monitorowany. Kamera zainstalowana jest przed apteką. 

Jeśli dotychczasowe informacje co do przebiegu zdarzenia znalazłyby poparcie w faktach, sprawca wczorajszego napadu mógłby zostać oskarżony o rozbój, o czym mówi art. 280 Kodeksu Karnego. Paragraf drugi artykułu głosi:
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sam rozbój zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W związku z tym w sprawie tej policjanci prowadzą działania pod nadzorem prokuratora.

Liczba postępowań wszczynanych z art. 280 k.k. od lat systematycznie spada. W 1999 roku spraw takich w skali kraju było niemal 32 tysiące. W roku 2016 odnotowano ich wielokrotnie mniej, około 5,5 tys. 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
observer
observer 10.02.2020, 19:05
To atrapa, taką można kupić za grosze, ale nie odstraszy nawet wron.

Pozostałe