87 kierowców z mandatami po akcji włocławskiej drogówki

  • 13.02.2020, 18:27 (aktualizacja 13.02.2020, 18:50)
  • informacja KMP Włocławek
 87 kierowców z mandatami po akcji włocławskiej drogówki fot. policja

Włocławscy policjanci w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach podczas codziennej służby podejmują szereg działań profilaktyczno-prewencyjnych. Tym razem była to akcja „Bus & Truck” podczas której szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych czy busów przewożących osoby. Niestety pojawiły się uchybienia, posypały się mandaty.

"Wczoraj (16.02) policjanci włocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem skierowane one były na ujawnianie nieprawidłowości i zwiększenie nadzoru nad wykonywaniem transportu drogowego i przewożenia osób."- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

„Pod lupę” poszły przede wszystkim auta ciężarowe, busy, autobusy i oczywiście samochody osobowe. Policjanci zwracali uwagę na kwestie przekroczenia prędkości, sprawność podstawowych urządzeń i układów, stan trzeźwości kierowców, terminy badań technicznych oraz eliminowali pojazdy zagrażające bezpieczeństwu.

Mundurowi skontrolowali w czasie tych działań 185 pojazdów, w tym 67 aut dostawczych i ciężarowych oraz pojazdów przewożących osoby.  W 43 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, z których 8 dotyczyło kierujących autami ciężarowymi. W 22 sytuacjach doszło do naruszenia związanego ze stanem technicznym. Niestety posypały się mandaty, którymi mundurowi ukarali 87 kierowców oraz zastosowali 19 pouczeń. Mundurowi za stan techniczny zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych.

Natomiast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w akcji wzięło udział 296 policjantów ruchu drogowego oraz 10 funkcjonariuszy innych służb. Łącznie skontrolowanych zostało 2 060 pojazdów, w tym 667 pojazdów ciężarowych i 3 autobusy. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 197 pojazdów, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 12 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 138 dowodów rejestracyjnych oraz stwierdzili 21 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 342 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości przez kierujących, z czego 76 było popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Policjanci nałożyli na kierujących 590 mandatów karnych i zatrzymali 11 praw jazdy. Policjanci zatrzymali także 5 kierujących pod wpływem alkoholu, z czego 1 był kierowcą pojazdu ciężarowego!

informacja KMP Włocławek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe