Zbliżają się Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Organizatorzy zapraszają do zgłoszeń

  • 13.02.2020, 18:37 (aktualizacja 13.02.2020, 18:47)
  • Janusz Krysztop
Zbliżają się Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Organizatorzy zapraszają do zgłoszeń

Lokalne firmy i przedsiębiorcy poszukujący w najbliższym czasie nowych pracowników mają szansę zaprezentować swoją ofertę podczas zbliżających się Włocławskich Targów Szkół, Pracy i Rzemiosła. Zgłoszenia do udziału w tym wydarzeniu można składać do 20 marca. Ograniczeniem dla wystawców jest jedynie pojemność Hali Mistrzów oraz preferowane uczestnictwo podmiotów związanych z naszym miastem lub powiatem. Organizatorami tegorocznych targów są: Urząd Miasta Włocławek, Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Cech Rzemiosł Różnych. Podobnie jak i w latach ubiegłych imprezę zaplanowano na dwa dni. Pierwszego dnia swoją ofertę zaprezentują włocławskiej młodzieży tutejsze szkoły.

„Jest to kompleksowa impreza, która ma dotrzeć do kilku grup odbiorców. Pierwsza grupą są osoby podejmujące decyzje edukacyjne. Podczas targów będą miały okazje zobaczyć jaka jest oferta szkolnictwa na naszym terenie. Będzie to kilkanaście szkół z terenu Włocławka oraz drugiego dnia uczelnie wyższe oraz szkoły dla dorosłych.” – Anna Jackowska, zastępca Dyrektora ds. Rynku Pracy PUP Włocławek

Na Hali Mistrzów zaprezentują się szkoły ponadpodstawowe, licea, technika, szkoły branżowe, szkoły dla dorosłych i młodzieży. Drugiego dnia oferta skierowana będzie już raczej do osób dorosłych ponieważ wówczas zaprezentują się włocławskie i okoliczne firmy, często poszukujące pracowników. Tego dnia, osoby które chcą wkroczyć na rynek lub poszukują możliwości przekwalifikowania znajdą z pewnością coś dla siebie.

„Jest to okazja aby nawiązać kontakt być może z przyszłym pracodawcą. Oprócz tego drugiego dnia targów będzie obecnych także kilka instytucji, które służą pomocą, takie jak np.: Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy OHP oferujące wsparcie dla młodzieży z problemami. Zaproszony też będzie Wojewódzki Urząd Pracy, który zawsze prezentuje szeroką gamę możliwości zatrudnienia poza granicami kraju.” – Anna Jackowska, zastępca Dyrektora ds. Rynku Pracy PUP Włocławek

Na włocławskie targi zgłaszają się także agencje pracy. Jednak podobnie jak w przypadku lokalnych firm, preferowane są te agencje, które pośredniczą i działają w ramach lokalnego rynku pracy. Tu także będzie można zostawić swoje Curriculum Vitae.

W ciągu dwóch dni zeszłorocznych Włocławskich Targów Szkół, Pracy i Rzemiosła przez Halę Mistrzów przewinęło się niemal tysiąc osób.

„Nasz rynek pracy jest bardzo specyficzny. Nie każdy z miejsca znajduje pracę więc w mojej opinii tego rodzaju imprezy są czymś niemal obowiązkowym. W większości słyszymy pozytywne reakcji i wystawców i odwiedzających.” – Anna Jackowska, zastępca Dyrektora ds. Rynku Pracy PUP Włocławek

 

Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła odbędą się w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2020 roku, od godziny 9:00 do godziny 13:00 na Hali Mistrzów przy al. Chopina 8.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Angelika
Angelika 14.02.2020, 11:33
Witam, jestem Angelika Wójcik, prawowity i godny zaufania pożyczkodawca.
Oferuję pożyczkę na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach
oprocentowanie 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych i studenckich,
kredyty samochodowe i na rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki,
skontaktuj się ze mną teraz: [email protected]

Pozostałe