Groził matce nożem, potem policjantom, którzy przybyli na interwencję. Prokurator postawił zarzuty

  • 13.02.2020, 18:58
  • Bogumiła Obałkowska
Groził matce nożem, potem policjantom, którzy przybyli na interwencję. Prokurator postawił zarzuty fot. policja

2 stycznia 2020 roku do jednego z domów w Izbicy Kujawskiej zostali wezwani mundurowi z tamtejszego posterunku policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chce sobie zrobić krzywdę. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę trzymającego noże w rękach. Zagroził on policjantom, że jeśli podejdą to ich zaatakuje. Pozbawieniem życia groził również własnej matce. Gdy prowadzona rozmowa nie przynosiła efektu, a mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny mundurowi postanowili działać. Wykorzystali chwilę nieuwagi i obezwładnili 26-latka. Po udzielonej pomocy przez ratowników medycznych mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

W trakcie przeszukania, w jednej z szaf, kryminalni znaleźli pudełko, a w nim zawiniątko z białym proszkiem i suszem roślinnym. Przeprowadzone w komendzie badanie zabezpieczonych środków wykazało, że to amfetamina o wadze 47 g i 0,3 g marihuany. W dniu 03 stycznia 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Radziejowie wszczęła śledztwo przeciwko Łukaszowi T. podejrzanemu o czyny z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29.07.2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, art. 190 § 1 kk i art. 224 § 2 kk w zb. z art. 222 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Prokuratura Rejonowa Łukaszowi T. jeszcze w styczniu postawiła zarzuty z kilku paragrafów:

"W dniu 02 stycznia 2020 roku w miejscowości Izbica Kuj. w lokalu  mieszkalnym wbrew przepisom Ustawy posiadał znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci 47,06 gramów amfetaminy i środka odurzającego w postaci 0,34 grama brutto marihuany, tj. o czyn z art. 62 ust 2 Ustawy z dnia 29.07.2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii . W tym samym miejscu i czasie, trzymając nóż w ręku, groził pozbawieniem życia swojej matce, która to groźba wzbudziła w niej uzasadnioną obawę, że może zostać spełniona, tj. o czyn z art. 190 § 1 kk. W tym samym miejscu  i czasie stosując przemoc wobec funkcjonariuszy Policji  w ten sposób, że trzymając nóż w ręku groził im pozbawieniem życia oraz naruszył ich nietykalność poprzez kopanie i opluwanie, zmuszając ich do zaniechania prawnej czynności służbowej mającej na celu zatrzymanie go tj.  o czyn z art. 224 § 2 kk w zb. z art. 222 § 1 kk w zw. z art. 11 §  kk."- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku prokurator Wojciech Fabisiak

Wobec tego, że istniała uzasadniona obawa że Łukasz T. może wpływać na świadków również w ten sposób utrudniając postępowanie, lub popełni przestępstwo przeciwko życiu, gdyż popełnieniem takiego przestępstwa groził, prokurator wystąpił  o zastosowanie wobec podejrzanego Łukasza T. najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, bowiem pozostałe środki uznał za niewystarczające.

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alternatywa
alternatywa 14.02.2020, 21:09
Niektórzy nie powinni pić, inni ćpać, a jeszcze inni ruch##ć na 500 plus hłe hłe

Pozostałe