Pobił właściciela, a następnie ukradł jego auto. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia

  • 13.02.2020, 19:24 (aktualizacja 14.02.2020, 19:32)
  • Bogumiła Obałkowska
Pobił właściciela, a następnie ukradł jego auto. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia

11 listopada 2019 roku w miejscowości Kurowo Parcele, gmina Brauchowo Tomasz W. zażądał wydania telefonu marki MyPhone i samochodu marki Renalut Laguna wraz z kluczykami od  Zbigniewa W. Spotkał się z odmową więc zaatakował właściciela, a następnie odjechał samochodem pobitego mężczyzny. 30.01.2020 r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi W. stawiając zarzuty z artykułów art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

"W dniu 11 listopada 2019 roku na terenie prywatnej posesji, po uprzednim żądaniu , używając przemocy w postaci zadawania uderzeń pięścią po głowie i twarzy Tomasz W. doprowadził do stanu bezbronności Zbigniewa W. i spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu nosa i twarzoczaszki, naruszające czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia samochód marki Renalut Laguna o wartości 4. 000 zł na szkodę Zbigniewa W. W niniejszej sprawie  stosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem wszelkiego kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. "- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku prokurator Wojciech Fabisiak


Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. W toku postępowania zebrano materiał dowodowy w postaci: protokół oględzin, przesłuchań świadków oraz opinii sądowo medycznej. W świetle całokształtu zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego sprawstwo podejrzanego nie budzi wątpliwości. Oskarżony nie był w przeszłości karany. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
serek
serek 14.02.2020, 21:08
Ciekawe czy wczesniej razem pili albo r##li jedną panne. Dziwna sprawa
proboszcz
proboszcz 14.02.2020, 07:26
o te sądy to dramat sprawy toczą się w ślimaczym tempie

Pozostałe