Centrum Wsparcia Społecznego, które powstanie przy ul. Brzeskiej i Piekarskiej będzie wyglądało tak...

  • 13.02.2020, 20:29 (aktualizacja 13.02.2020, 21:01)
  • Bogumiła Obałkowska
Centrum Wsparcia Społecznego, które powstanie przy ul. Brzeskiej i Piekarskiej będzie wyglądało tak... fot. UM Włocławek

Dziś na stronie ratusza pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu na przeprowadzenie robót budowlanych przy ulicach Brzeskiej i Piekarskiej. U zbiegu tych ulic ma powstać Centrum Wsparcia Społecznego. 

Przedmiot zamówienia stanowi m.in rozbudowa, przebudowa i nadbudowa oraz remont dwóch budynków razem ze zmianą sposobu ich użytkowania z funkcji mieszkalnej na centrum wsparcia społecznego, wyburzenie wszystkich budowli poza dwoma głównymi budynkami remont istniejącego przyłącza wodociągowego, wykonanie  zagospodarowania terenu z wykonaniem małej architektury, wyposażenie obiektów. Piwnice w budynku mają zostać zlikwidowane. W przebudowanym obiekcie powstanie 13 mieszkań dla osób niepełnosprawnych  ze względów ruchowych lub niewidzących i niedowidzących.

Kto dokona przebudowy dowiemy się 28.02.2020. Inwestycja powstanie w ramach programu rewitalizacji.

W tym temacie odbyła się już konferencja prasowa z udziałem władz miasta na której padły zapewnienia o dofinansowaniu w utrzymaniu mieszkań ze środków miasta.  Mieszkania na parterze zamieszkiwać miałyby osoby z dużymi dysfunkcjami ruchowymi z kolei te na piętrze, osoby nie mające problemu z wejściem po schodach. Całość kosztów oceniono na 9 mln zł.  Relacja TUTAJ

W budynku funkcjonował niegdyś słynny Jazz Bar Tradycja.  

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stop rewitalizacji
stop rewitalizacji 14.02.2020, 21:14
Wszystko fajnie, ale naprawdę aż 9 milionów? Chore

Pozostałe