Kujawsko-pomorskie drugim najbardziej romantycznym województwem

 • 14.02.2020, 17:26
 • Janusz Krysztop na podst. Picodi.com
Kujawsko-pomorskie drugim najbardziej romantycznym województwem

Dziś święto zakochanych zwane popularnie walentynkami od imienia patrona zakochanych, świętego Walentego. Zwyczaj obdarowywania ukochanej osoby drobnymi upominkami, słodkościami i miłosnymi wyznaniami (najlepiej w formie poezji) w swej genezie łączy kilka źródeł pochodzenia – od starożytnego Rzymu, przez europejskie średniowiecze, aż po Wielką Brytanię i Amerykę przełomu XVIII i XIX wieku. Choć w Polsce święto to zyskuje na popularności, jest czasem także krytykowane za obce kulturowo naleciałości i komercjalizację. Niezaprzeczalnie bowiem w tych dniach wrasta zainteresowanie romantyczną tematyką i akcesoriami. Większość z nas do ich poszukiwań używa komputera.

Dzięki temu możliwe było stworzenie mapy kraju z największą liczbą internetowych zapytań, takich jak: wyznanie miłości, romantyczna kolacja, czy po prostu Walentynki. Badanie takie wykonał serwis Picos.com, który przy pomocy narzędzi do analizy częstotliwości zapytań wpisywanych w internetową wyszukiwarkę google, stworzył mapę Polski z podziałem na najbardziej „romantyczne rejony” kraju.

Ze statystki wynika, że najbardziej romantyczni Polacy mieszkają na północy kraju w województwach: podlaskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Nasze województwo przoduje zatem w tym ciekawym opracowaniu zajmując 2 miejsce na 16 możliwych.

 1. podlaskie
 2. kujawsko-pomorskie
 3. warmińsko-mazurskie
 4. opolskie
 5. lubuskie
 6. świętokrzyskie
 7. zachodnio-pomorskie
 8. wielkopolskie
 9. lubelskie
 10. łódzkie
 11. śląskie
 12. pomorskie
 13. podkarpackie
 14. małopolskie
 15. mazowieckie
 16. dolnośląskie

Jak widać najmniejsze zainteresowanie Walentynkami i tym co z nim związane, wykazują mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska. Podobnie słabe zainteresowanie romantyczną atmosferą wykazuje Warszawa z Mazowszem i Kraków z Małopolską.

Janusz Krysztop na podst. Picodi.com

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie sądzę
nie sądzę 14.02.2020, 21:07
nie wiem dlaczego bo tu jest ***nia

Pozostałe