Sportowcy odebrali dziś nagrody z funduszy województwa. Kto z Włocławka?

  • 18.02.2020, 18:37 (aktualizacja 18.02.2020, 19:52)
  • Janusz Krysztop
Sportowcy odebrali dziś nagrody z funduszy województwa. Kto z Włocławka? fot. Janusz Krysztop

Jak co roku, na uroczystej gali, wręczono dziś Nagrody Marszałka Województwa dla najlepszych młodych sportowców województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczystość odbyła się o godzinie 13:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za zasługi i medale zdobywane na arenach krajowej, europejskiej i światowej przyszli mistrzowie odebrali dziś nagrody pieniężne. Doceniono w ten sposób zarówno starania sportowców jak i ich opiekunów i trenerów. Łącznie nagrodzono blisko 500 osób.

„Nagradzamy zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych, którzy osiągnęli wybitne sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Medalistów świata, Europy i złotych medalistów Mistrzostw Polski. Łącznie nagrody odbiera dziś 353 zawodników, 122 trenerów i 12 działaczy. Na nagrody te Samorząd Województwa przeznaczył 321 tys złotych. Są one różne w zależności od rangi sukcesu.” - poinformował Marcin Drogorób, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. kujawsko-pomorskiego

Najniższa nagroda wynosi 250 zł za medal zdobyty podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najwyższa nagroda wynosi aż 5 tys złotych i jest ona wręczana za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji olimpijskiej. W sportach walki medale trafiają do młodzieży nawet wieku 12-13 lat. Tak młode osoby także i dziś we Włocławku odbierały gratulacje i zasłużone nagrody.

Z naszego miasta nagrodzono dziś zawodnika „Championa Włocławek”, Michała Jarlińskiego oraz prezesa i trenera klubu, Roberta Osmólskiego. Nagrody odebrali także sportowcy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Vectra”: Klaudia Kazimierska, Martyna Dobrosielska, Adrian Klonowski, Julia Kowalska, trenerka Agnieszka Nowakowska oraz członek zarządu klubu Marian Nowakowski. Jednocześnie wielu spośród nagrodzonych nie mogło dziś odebrać nagród osobiście. Tak było w przypadku sportowców Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego. W imieniu Angeliki Szymańskiej z MKS „Olimpijczyk” nagrodę odebrała trenerka i mistrzyni olimpijska z Atlanty, Aneta Szczepańska.

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (87)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe