Zastanawia was szybka kariera A. Gembickiej? A wiedzieliście o karierze jej męża i fakcie, że nie przyjęła jego nazwiska? 

  • 19.02.2020, 00:45 (aktualizacja 19.02.2020, 15:10)
  • Bogumiła Obałkowska
Zastanawia was szybka kariera A. Gembickiej? A wiedzieliście o karierze…

Tradycjonalistka, czy może jednak kobieta wyzwolona? "Kuta cwaniara na cztery kopyta" jak mówią inni parlamentarzyści czy może skromna, młodziutka dziewczyna ze wsi, której należało dać szanse w wielkim mieście?

Trudno jednoznacznie pod tym względem określić posłankę z naszego regionu, która sprawia wrażenie tradycjonalistki związanej z konserwatywną partią, uczestniczącej w kościelnych uroczystościach, organizatorki spotkań dla kół gospodyń wiejskich. W komentarzach podczas kampanii wyborczej czytaliśmy, że wciąż ubiera się w te same garsonki, że nie nakłada makijażu - wydawałoby się - purytanka.

Z drugiej strony nie posiadając wyższego wykształcenia bez skrępowania przyjmuje tekę wiceministra w rządzie Morawieckiego. Pozywa do sądu niezależnego dziennikarza (link TUTAJ), który prezentuje podczas konferencji prasowej nagrania, które dokumentowali przekupieni wyborcy (na nagraniach pada stwierdzenie że na Gembicką też ma zostać oddany głos w zamian za pieniądze). PiS we Włocławku, choć wcześniej nie stanowił jednolitej masy, podzielony jak nigdy dotąd odkąd w jego strukturach zaczyna poruszać się młoda działaczka. 

Kilka dni temu, do naszej redakcji dotarła prośba/informacja o sprawdzenie kto jest mężem Gembickiej i ustalenie dlaczego posłanka nie przyjęła jego nazwiska.


Ponieważ Anna Gembicka nie zajmuje na co dzień naszej uwagi, nie sądziliśmy, że jest mężatką. Z różnych powodów tak nie sądziliśmy. Niemniej jednak postanowiliśmy sprawdzić tajemniczego jegomościa, a zwłaszcza kwestię braku wspólnego nazwiska.  

Próżno szukać męża pani Gembickiej (28 l.) na Wikipedii, w artykułach prasowych czy internetowych stronkach biograficznych. Podczas kampanii wyborczej do parlamentu ani razu - choć była już mężatką, nie wystąpiła oficjalnie z mężem. Informacji nie znajdzie się również wpisując frazę "mąż Anny Gembickiej" w wyszukiwarkę Google. 

Dlaczego posłanka jest w tym względzie tak nietransparentna? 

Informacje udało nam się w końcu znaleźć w rejestrze korzyści - dokumencie znajdującym się na oficjalnej stronie Sejmu RP. Taki dokument posłanka musiała wypełnić - to obligatoryjne. Powodu do wstydu Pani Gembicka nie ma. O dwa lata młodszy mąż, to wszak kolejne złote dziecko dzisiejszych czasów. Zawrotna kariera w tak młodym wieku w spółce Skarbu Państwa przecież nie powinna być powodem do wstydu? Szymon Dziubicki (26l.) pracuje w Agencji Rozwoju Przemysłu. Posiłkując się oświadczeniem na sejmowej stronie wypisanym własnoręcznie przez Annę Gembicką widnieje informacja, że Szymon Dziubicki jest też członkiem Rady Fundacji Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego, oraz Członkiem Rady Nadzorczej Energia Euro Park Sp. z o.o.

Co to za instytucje? Przyglądając się strukturze właścicielskiej firmy Energia Euro Park czytamy: "Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Spółek ARP -  78,35 Elektrociepłownia Mielec Sp. z o.o. -  21,65%" . Z kolei Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego to nowy twór obecnej ekipy rządzącej powołany przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Instytucje te są więc zależne od Morawieckiego, podobnie jak stanowiska pani Gembickiej. Nie wiemy jednak czy Szymon Dziubicki miał ukończone studia obejmując te zaszczytne funkcje. I nadal nie wiemy dlaczego tradycjonaliści  (na Facebooku Szymon Dziubicki  określa się jako katolik, konserwatysta) zdecydowali, że lepiej będzie, aby Pani Gembicka pozostała przy swoim nazwisku? 

Nie wiemy ile Pan Dziubicki zarabia w instytucjach o których rzadko ktokolwiek, cokolwiek słyszał. W kolejnych artykułach przyjrzymy się jakim budżetem dysponują twory, w których zasiada mąż posłanki Gembickiej możemy się jedynie domyślać, że wszystkie operują pieniędzmi publicznymi. 

Czy powstanie kolejna część książki o Resortowych Dzieciach?

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Icchak Aronstein
Icchak Aronstein 17.04.2021, 21:50
Za sam wygląd dałbym jej jakąś repreznetacyjną fukcję. Od razu o 50% petentów mniej. Delikwent zastanowiłby się 2 razy, czy jest godzien saszczytu obcowania z taką wybitną postacią.
Anna
Anna 22.08.2020, 00:00
Wstyd przynosi taka tłustawa baba z zaniedbanym uzębieniem i tęsknotą za rozumem w oczach. Gdybym nie wiedziała - po samym wyglądzie stawiałabym, że to pis-łanka. Cóż...wstydźcie się Wrocławiacy, że takie jak ta i Borowiak wysłaliście, żeby nas reprezentowały!
RWD
RWD 10.07.2020, 10:37
Co za brzydactwo i te rude kłaki taka typowa semicka uroda....hahahahhaa ale ważne że mąż i ona to katolicy i konserwatyści dla świata, reszta to ich cicha tajemnica.....hhahahhaa
Jaha
Jaha 12.06.2020, 19:27
Okropne zęby.
normalny
normalny 01.03.2020, 10:59
Szacunek dla autorki artykułu. Trzeba nagłaśniać takie przypadki, które niestety są nagminne w naszym kraju. Nie tylko w małych miejscowosciach. Sama pracuję w administracji na państwowym uniwersytecie pedagogicznym w dużym mieście (Kraków)- liczą się tu tylko układy i znajomości. Awansują i największe zarobki mają osoby lojalne władzom i "siedzące cicho", albo poparte przez znajomka - bez ambicji i wkładu wlasnego. Natomiast osoby po 10 latach pracy, licznych osiągnięciach i świetnym wykształceniu, podnoszeniu kwalifikacji zarabiają najniższą krajową. Chętnie podam namiary autorce artykułu - jeśli będzie chciała zająć się tym przypadkiem. Przez takie podejście jakikolwiek rozwój stoi w miejscu - a czas zatrzymuje się 40 lat temu w głębokim PRL-u.
inzynier
inzynier 21.03.2020, 09:24
Bardzo mądra wypowiedź, z wyjątkiem ostatniego zdania. W PRL-u jak byłeś wybitną jednostką w swoim fachu, to spokojnie mogłeś robić karierę, bez popierania wiadomej partii. Zawsze śmialiśmy się - w gronie inżynierów - że partyjni potrzebują pomocy bezpartyjnych.
Myszoptak
Myszoptak 29.02.2020, 20:16
Wszyskie PiSowskie świnie mają fuchy po kilkadziesiąt tysięvy
Patryk
Patryk 25.02.2020, 16:44
Brawo Portal Włocławek! Nie dajcie się zastraszyć, będę Was codziennie oglądał. Dajcie nam prawdę bo tu we włocławku, same tchórze
mawic
mawic 25.02.2020, 11:43
No dobrali się gęba i dziubek, skorzy do koryta!
AX
AX 24.02.2020, 17:21
https://webcache.googleusercon…
Pissoff
Pissoff 21.02.2020, 22:08
Bardzo dobry artykuł ! Świetna robota ! Ręce człowiekowi opadają jak czyta takie rzeczy. Ludzie którzy absolutnie nic sobą nie reprezentują... byle tylko dorwać się do koryta. W *** mają kraj, ludzi, ich śmieszne obietnice i zapewnienia że to po to, by żyło nam się lepiej ... dobre sobie. Człowiek jest uczciwy, wykształci się, wkłada w swój rozwój jako pracownik i jako człowiek o wiele więcej pracy niż każdy z tych śmiesznych polityków, stara się dobrze wykonywać swoją pracę, kształci się za własne pieniądze i nie ma na tyle by móc żyć za to godnie. A oni ? Byle dorwać się do koryta i żreć z tego ile się da. Ludzie obudźcie się wreszcie !!!! Otwórzcie oczy co robi PIS !!! Przestańcie w końcu być głupi !! Obudźcie się póki jeszcze nie jest ząb późno. Kocham swój kraj i tu jest moje miejsce i ale w takiej rzeczywistości nie chce żyć. Nie życzę sobie by tacy ludzie mieli wpływ na mój kraj.
bogdan
bogdan 21.02.2020, 12:25
Oj będzie kłopot z tarczycą i to duży. W tak młodym wieku.
Henryk
Henryk 20.02.2020, 21:07
po 89 roku w Polsce władzę przejęły mafie zorganizowane przez resort Kiszczaka, więc jak na mafie przystało działają też jak mafie stwarzając tylko pozory legalności.
Joanna
Joanna 20.02.2020, 14:19
Nie zastanawia!!!, bardziej zastanawia mnie fakt, co przez tyle lat zrobił Prezydent Włocławka, żeby mieszkańcom Włocławka żyło się lepiej.
Jak są obsadzane funkcje w spółkach miejskich naszego miasta??
obużony
obużony 20.02.2020, 13:56
A nie pisałem ,że wsiowi śmiecie to najgorszy gatunek ludzi . Niech PSL wraz PIS nie wybielają się bo Bury to też śmieć . Ciągłe sądzenie się w sądach o miedzę to wsiowy gatunek. Dawno twierdziłem że wsiowi pseudo właściciele z nadania PRL , Manifestu powinni zwrócić prawowitym właścicielom ziemskim majątki, a bydło chłopskie powinno być nadal pastuchami i folwacznymi chłopami. To efekt demokracji , dyskryminacji uczciwie pracujących polaków.Władza w rękach wsi to zagrożenie państwowości. Miejsce bydła to w obarach.
oczypatrona
oczypatrona 20.02.2020, 12:42
To kto was sponsoruje drodzy dziennikarze?
kujawiak 1975
kujawiak 1975 06.05.2020, 07:39
A wielki wał to ciebie obchodzi
Portal Włocławek
Portal Włocławek 20.02.2020, 20:13
Drogi użytkowniku. Robimy to z zamiłowania, bezpłatnie, dlatego rzetelnie, ale rozumiemy podejrzliwość po tym co można zobaczyć włączając TVP. Nie wszyscy są do kupienia
Gosc
Gosc 03.03.2020, 11:11
Brawo.
Jarosław
Jarosław 20.02.2020, 08:52
A prezes Agencji Rozwoju Przemysłu...Cezariusz L przyjaciel Premiera i Ojca św. pamięci premiera Kierowca Kornela oprócz prezesury w ARP zasiada w radzie nadzorczej KGHM Metraco...a żona Jadwiga L bez żadnego przygotowania członek zarządu PKN Orlen i zarządu PKO Bank Hipoteczny....zawrotne kariery ....wiec p.Gembicka to jedna z setek znajomych królika którzy przy okazji nowych wyborów dbają o Nasz Kraj aby nic złego się nie stało w spółkach skarbu państwa
Johny deep
Johny deep 19.02.2020, 21:04
Podobno waszą przychylność mozna już uzyskac od 300zl /msc !
Anna
Anna 22.08.2020, 00:05
skoro wygłaszasz takie tezy to może pokaż twarz i nazwisko.
Plantator
Plantator 25.02.2020, 12:44
Podobno ty Johny (hahah, co, za burak) deep - jesteś inteligentny. Ale - niestety - tylko podobno! Bravo Redakcja! Przyznam, że od miesięcy intrygował mnie nagły awans nikomu nie znanej pani.
Wyborca
Wyborca 19.02.2020, 17:31
Ale ludzie kupieni drobnymi (czytaj. 500+) zagłosowali na dziewczynę znikąd?. Społeczenstwo upada,ale takie jest im potrzebne.
Kasia
Kasia 19.02.2020, 17:20
Naprawdę to bardzo dużo osób zostaje przy nazwisku rodowym. A pisanie, że ktoś jest ze wsi a nie z miasta to okropne. Nie znam tej pani, ale czy można komuś wypominać pochodzenie ? To żenujące
Anna
Anna 22.08.2020, 00:07
Przeczytaj dziecko artykuł i nie wyciągaj wniosków na podstawie jednego komentarza
Rutek
Rutek 19.02.2020, 15:50
Szanowni Państwo
Premier Morawiecki jest wujkiem tej Pani Poseł.
Nic dodać, nic ująć z jej zawrotnej kariery...
gość
gość 05.05.2020, 21:23
Mężulek p.poseł to przyrodni,któryś tam z kolei brat premiera. Zobaczcie na zdjęciach kiedy wreszcie pani pojawiła się z mężem na poświęceniu ołtarz w kościele w Ciechocinku. Nie potrzeba badań genetycznych aby stwierdzić bliskie pokrewieństwo. Ot i tajemnica zawrotnej kariery osób o niezwykłych zdolnościach i niedokończonej edukacji.
znajomy
znajomy 23.02.2020, 13:24
nie jest wujkiem. Natomiast Gembicka na 99% ma wujka - hierarchę kościelnego. Karierę zaczęła przez to od niańczenia dzieci Morawieckiego.

Pozostałe