Jutro akcja policji pn. „Bezpieczny Pieszy”! Będą mandaty za...

  • 20.02.2020, 19:18 (aktualizacja 20.02.2020, 19:57)
  • KMP Włocławek
Jutro akcja policji pn. „Bezpieczny Pieszy”! Będą mandaty za...

Na terenie naszego województwa policjanci przeprowadzą jutro wzmożone działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”, w których szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Jutro (21.02.20) na drogach Kujaw i Pomorza policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”, w których szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci reagować będą głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze reagować będą również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwrócą uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych.

 

KMP Włocławek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe