Od 1 marca nowa lista leków refundowanych

  • 20.02.2020, 20:14
  • Janusz Krysztop
Od 1 marca nowa lista leków refundowanych

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt obwieszczenia listy leków refundowanych. Zacznie on obowiązywać od 1 marca tego roku. Pośród leków objętych refundacją znalazły się środki stosowane w leczeniu depresji, schizofrenii czy cukrzycy. Skorzystają także pacjenci z nowotworem tarczycy oraz płaskonabłonkowym rakiem głowy i szyi.

Maciej Miłkowski, wiceminister Zdrowia ds. leków zwraca uwagę szczególnie na kilka pozycji. W ramach programu lekowego "Leczenie agresywnego i objawowego, nieoperacyjnego, miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka rdzeniastego tarczycy" na liście pojawi się Wandetanib (Caprelsa). Kolejną pozycją w pomocy pacjentom z płaskonabłonkowym rakiem głowy i szyi, bez możliwości leczenia miejscowego, jest Cetuximabu (Erbitux). Nowością na liście są także refundowane pozycje dla cukrzyków i chorych na akromegalię. Refundowana będzie bowiem nowoczesna insulina Fiasp, a w ramach leczenia akromegalii pojawia się Pegwisomant. Uwagę zwracają także leki z obniżoną ceną detaliczną.

„Kolejne odpowiedniki dla leków przeciwdepresyjnych duloxetinum - Dulsevia i Dutilox z obniżką cen detalicznych o 36%. Nowością jest dawka 90 mg (Dulsevia) obok dotychczasowych 30 i 60 mg.” – napisał na swym koncie Twietter, wiceminister Maciej Miłkowski

Na swym koncie wiceminister zamieścił także w formie graficznej podsumowanie najważniejszych nowych leków i wskazań dostępnych w refundacji od 1 stycznia 2020 r. w poszczególnych dziedzinach i schorzeniach. Pełną, bardzo obszerną listę odnajdziemy refundowanych leków znajdziemy klikając  TUTAJ.

 

 

 

 

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe