XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

  • 21.02.2020, 18:47 (aktualizacja 21.02.2020, 21:30)
  • Janusz Krysztop
 XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 9:00 w Centrum Kultury „Browar B” rozpoczął się XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Mali naśladowcy włocławskiego artysty mieli cztery godziny na stworzenie małej formy rzeźbiarskiej, która treścią i formą będzie oddawać hołd nietuzinkowej postaci rzeźbiarza samouka. Materiałem do pracy była jak zwykle glina, a efektem – fantasmagoryczne i alegoryczne twory noszące wyraźny ryt Zagajewskiego.

„Mamy cztery godziny aby przygotować figurki tu na miejscu. Niejako drugą kategorią tego ogólnopolskiego konkursu jest możliwość nadesłania prac. I w tej kategorii mamy nadesłane już niemal 100 prac. Na miejscu figurki są tworzone przez 77 zgłoszonych uczestników, którzy przybyli nawet z tak odległych miejsc jak Łódź czy Katowice.” - mówi J. Bisaga z Centrum Kultury Browar B.

Wraz z popularnością konkursu do udziału w nim zgłaszają się mali artyści z coraz odleglejszych stron kraju. Uczestnicy podzielnie są na 3 kategorie wiekowe. Najmłodsi uczęszczają do 4 klasy podstawówki – najstarsi kończą licea, technika i są na progu dorosłości. Konkurs adresowany jest do młodzieży, która kształci się w szkołach plastycznych lub swoje artystyczne umiejętności zdobyła w ogniskach plastycznych i tym podobnych ośrodkach. Z racji wciąż rosnącej popularności konkursu w tym roku każdy ośrodek mógł zgłosić maksymalnie 3 uczestników. Konkurs rzeźbiarski jest współorganizowany przez CKBB oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. To właśnie tam 3 kwietnia, podczas uroczystego wernisażu poznamy wszystkich laureatów konkursu. W jury zasiadają Janina Twardy i Mariusz Konczalski związani z CKBB oraz Adam Zapora i Kalina Ciesielska z MZKiD.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (129)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe