IV edycja Biegu "Tropem Wilczym"

  • 02.03.2020, 14:59 (aktualizacja 02.03.2020, 15:31)
  • Bogumiła Obałkowska
IV edycja Biegu "Tropem Wilczym"

310 biegaczy uczestniczyło 1 marca w biegu poświęconym pamięci "Żołnierzom Wyklętym". Start biegu ustanowiono przy ulicy Kapitulnej na terenach leśnych przy Szkole Podstawowej nr 23. Trasa biegu prowadziła duktami leśnymi do malowniczej scenerii jeziora Łuby.

"We Włocławku impreza odbywa się po raz czwarty. W pierwszych trzech edycjach w sumie wzięło udział blisko 1000 biegaczy. Bogaty program imprez towarzyszących sprawił, że kolejnych kilkaset osób odwiedziło miejsce, w którym odbywały się zawody."- czytamy na stronie organizatora. 

Pierwszy bieg rozpoczął się o godz. 12.00 na dystansie 1963 metrów.   

Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (73)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe