Jutro wprowadzą się do niego dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Oddano nowy budynek mieszkalny przy ul. Łubnej

  • 04.03.2020, 18:43 (aktualizacja 04.03.2020, 19:20)
  • Janusz Krysztop
Jutro wprowadzą się do niego dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Oddano nowy budynek mieszkalny przy ul. Łubnej

Dziś o godzinie 12:00 przedstawicieli redakcji zaproszono na konferencję prasową oraz zwiedzanie budynku przy ulicy Łubnej 17. W tym miejscu do użytku oddano budynek mieszkalny, który został zaadaptowany na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej, tzw. czternastki. Podopieczni placówki wprowadzą się do niego już jutro. Trafią tu dzieci z ulicy Żytniej.

„Pamiętamy jakie dyskusje prowadzono na sesjach rady miasta. Kontrowersje budził fakt modernizowania obiektu, a nie wybudowania go od początku. My wychodzimy z założenia, że ten zasób nieruchomości, którym dysponuje miasto i o który musi dbać, musi być dobrze wykorzystany. Mamy świadomość, że łatwiej wybudować od podstaw, ale pytanie co wtedy stałoby się z tym obiektem gdyby nie znalazł nowej funkcji.” – mówił prezydent Marek Wojtkowski

Tzw. czternastki powstają dzięki ustawie, która pozwoliła dostosować duże domy dziecka do warunków rodzinnych i domowych. W miejscach takich zamieszkuje maksymalnie czternaścioro dzieci. Przy ulicy Łubnej opiekę sprawować będzie nad nimi 7 wychowawców. Sami podopieczni uczestniczyli w urządzaniu obiektu dobierając kolory ścian, kafelków, meble i elementy wystroju. Znajduje się tu 7 dwuosobowych pokoi z łazienką dla dzieci, wyposażonych między innymi w komputery, pokój specjalistów – psychologa i pedagogów, przestronny pokój zabaw, jadalnia z kuchnią, pralnia oraz zewnętrzna siłowania. To już 4 tego typu placówka we Włocławku.

„Jest to Dom dziecka z akcentem na »dziecko« - jest to dom dzieci. (…) Czternastka ma zbliżyć te warunki prawdziwego domu, ma zmniejszyć ilość dzieci przebywających w placówce. Wychowawca jest bardzo blisko dzieci, może z nimi pracować w lepszych warunkach.” – stwierdził Paweł Rieske, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem we Włocławku

Na przebudowę i wyposażenie budynku jednorodzinnego przy Łubnej 17 z przeznaczeniem pod funkcje placówki opiekuńczo-wychowawczej zarezerwowano w budżecie miasta ponad milion złotych.

 

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 02.06.2020, 01:16
Mam nadzieje że wychowca nie będzie za blisko dzieci. Bo warunki iście intymne.

Pozostałe