Na ulice miast wyjechała straż miejska z megafonami. Mieszkańców Kowala ostrzega sam burmistrz

  • 21.03.2020, 00:26 (aktualizacja 21.03.2020, 01:05)
  • Bogumiła Obałkowska
Na ulice miast wyjechała straż miejska z megafonami. Mieszkańców Kowala ostrzega sam burmistrz fot. Radio Szczecin/streamable.com

Jak już Państwo wiecie, dziś w godzinach popołudniowych został wprowadzony w Polsce stan epidemii. Jakie daje możliwości rządowi wprowadzenie tego stanu pisaliśmy TUTAJ

Tymczasem na ulice polskich miast wyjechały auta Straży Miejskiej i Straży Pożarnej z których nadawane są przez megafony komunikaty. 

"Uwaga Straż Miejska w Koszalinie. Ze względu na zagrożenie epidemiczne na terenie miasta Koszalina prosimy o pozostanie w domach"

Z kolei w Szczecinie komunikat brzmi:

"Uwaga, Uwaga ze względu na zagrożenie  prosimy o ograniczenie wyjść z domu. Unikajcie spotkań i pozostańcie w domach"

Do naszej redakcji czytelnik nadesłał film, w którym burmistrz Eugeniusz Gołembiewski z wozu strażackiego apeluje do mieszkańców Kowala:

"Osoby, które wróciły z zagranicy proszone są o pozostanie w domach. To najlepszy sposób ochrony przed koronawirusem. Proszę o to również ludzi starszych i tych, którzy wrócili z zagranicy. (..) Jest wśród nas wiele osób, które wróciły  z zagranicy nieco wcześniej. Obecność tych osób na zakupach i spacerach budzi niepokój osób, które mnie o to prosiły abym się z takim apelem się do was zwrócił..."

Nagrania dostępne są tutaj:

KOSZALIN,

KOWAL

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 21.03.2020, 14:26
Prosba o to, aby w mniejszych miejscowościach takie dzialania wykonywala straz osp niestety na wsiach zycie towarzyskie kwitnie... bo to daleko od miasta
Hymm
Hymm 21.03.2020, 19:08
Wytłumacz definicję słowa "życie kwitnie"?
Obywatele
Obywatele 21.03.2020, 10:41
Jeśli znasz kogoś kto wrócił z zagranicy i nie siedzi w domu bądź odpowiedzialny za nas wszystkich i zadzwoń na policję. Będziemy Ci wdzięczni.

Pozostałe