15-letnia Ania walczy z guzem móżdżku. Rodzina prosi o pomoc

  • 24.03.2020, 09:09 (aktualizacja 24.03.2020, 16:11)
  • Janusz Krysztop
15-letnia Ania walczy z guzem móżdżku. Rodzina prosi o pomoc

Nasz Portal przyłącza się do apelu o pomoc finansową dla 15 letniej Ani. Choć Ani nie znamy osobiście to dobrze znamy jej brata, Pawła, którego niemal codziennie spotykamy na niwie zawodowej. Jest on od lat związany z włocławską redakcją Gazety Pomorskiej. Niemal zawsze pierwszy na miejscu zdarzenia czy w dzień czy w nocy. Koleżeński i pomocny. Dziś sam szuka pomocy dla młodszej siostry, w tej trudnej sytuacji, organizując na platformie zrzutka.pl zbiórkę na pokrycie kosztów leczenia Ani.

Moja siostra Ania w lipcu skończy 16 lat. Kilka lat temu trafiła do szpitala z nudnościami oraz zawrotami głowy. Tomografia komputerowa wykazała guza na móżdżku. Następnego dnia pilnie została przewieziona do szpitala im. Matki Polki w Łodzi, gdzie została wykonana operacja usunięcia guza. Powiodła się w 100 %. Niestety, to był dopiero początek walki. Badanie histopatologiczne wykazało, że jest to guz Medulloblastoma ze złośliwością IV stopnia. Mimo wszystko rokowania były dobre. Ania przeszła chemię i radioterapię. Wszystko wracało już do normy. Po dwóch latach od zakończenia chemioterapii w dzień 15 urodzin dostaliśmy informację, że na kontrolnym rezonansie wyszła wznowa. Ponownie wykonano zabieg usuwania guza i ponownie udał się w 100 %. Na konsultację udaliśmy się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety, nie otrzymaliśmy dobrych informacji.

Obecnie kolejne nawroty oraz sukcesy w walce ze złośliwym guzem ponownie dają szansę na całkowite wyzdrowienie Ani. Lecz terapie i zabiegi są kosztowne. Sięgają kilku tysięcy złotych tygodniowo. Pod TYM adresem każda osoba dobrego serca może wesprzeć finansowo rodzinę Ani dowolną kwotą. Jak zawsze w takich przypadkach liczy się każda złotówka.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe