Urząd Miasta zmniejsza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców do 1 zł

  • 24.03.2020, 12:03 (aktualizacja 24.03.2020, 20:32)
  • Janusz Krysztop
Urząd Miasta zmniejsza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców do 1 zł materiały Urząd Miasta Włocławek

Dziś o godzinie 11:00 prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, poinformował o formach pomocy jakie może zaoferować samorząd lokalny rodzimym przedsiębiorcom, a także Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. Relację z ratusza rozpoczęto jednak od przekazania aktualnej sytuacji epidemiologicznej panującej w mieście. Obecnie we Włocławku kwarantannie domowej poddanych jest 116 osób. 13 z nich przebywa w wydzielonym na ten cel budynku przy ulicy Żytniej. Jak dotąd odnotowana tylko jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Następnie prezydent poinformował o inicjatywie pomocowej podjętej na rzecz szpitala specjalistycznego oraz jednostek miejskich.

„Inicjatywa dotyczy pomocy szpitalowi i wszystkim jednostkom miejskim, które są na tzw. pierwszej linii frontu czyli zajmują się obsługą mieszkańców. A wiadomo, że obecnie kwestią podstawową jest ochrona i bezpieczeństwo zdrowotne. Z rezerwy Funduszu Zarządzania Kryzysowego miasto wyasygnuje określoną kwotę, którą wykorzystamy na zakup materiałów służących bezpieczeństwu pracowników szpitala ale także pracowników jednostek miejskich.” - powiedział Marek Wojtkowski

Ze środków tych zostaną zakupione maseczki, gogle i fartuchy ochronne. Do asygnowanej puli swój wkład włożyli także niektórzy radni oraz wszyscy zastępcy prezydenta miasta. Następnie odniesiono się do sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw, które już cierpią z powodu stanu epidemii oraz ulg finansowych jakie może zastosować wobec nich Urząd Miasta w zaistniałej sytuacji.

„Pomoc ta dotyczy przede wszystkim tych wszystkich osób, które korzystają z nieruchomości pozostających w zasobie Gminy Miasta Włocławek, mowa o lokalach użytkowych i działkach. W ogłoszonym stanie epidemiologicznym odchodzimy od poboru opłat czynszowych - zmniejszamy je do 1 zł.” - Marek Wojtkowski

Opłaty za media pozostaną bez zmian. Druga forma pomocy ze strony Urzędu Miasta będzie dotyczyć osób, które ponoszą opłaty na rzecz miasta, takie jak podatki od nieruchomości, środków transportu oraz opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Na indywidualne wnioski opłaty te będą prolongowane jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego. Istnieje także możliwość rozłożenia ich na raty. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie nawet całkowite umorzenie płatności, choć jak zaznaczył prezydent dotąd takie decyzje nie były nigdy podejmowane.

Każdy przedsiębiorca zainteresowany ulgami musi złożyć stosowny wniosek do Urzędu Miasta gdzie zostanie on indywidualnie rozpatrzony.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe