Zmiany w rozkładzie i ograniczenia w autobusach MPK, ratusz skraca godziny pracy

  • 25.03.2020, 09:11 (aktualizacja 25.03.2020, 15:26)
  • Janusz Krysztop
Zmiany w rozkładzie i ograniczenia w autobusach MPK, ratusz skraca godziny pracy materiały Urząd Miasta Włocławek

Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Po jego zakończeniu prezydent miasta, Marek Wojtkowski, poinformował o nowych ustaleniach, które wynikają bezpośrednio z wczorajszych postanowień rządowych.

„Rozmawialiśmy z Policją, Strażą Miejską, strażakami. Miejsca kwarantanny są na bieżąco nadzorowane, kontrolowane i nie ma w naszym mieście przypadków samowolnego opuszczania takich miejsc. Na nasze codzienne życie ma wpływ funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W tym zakresie pojawią się ograniczenia. Zgodnie z zaleceniami premiera w jednym autobusie może znajdować się ograniczona liczba podróżujących. Informacje takie pojawią na przystankach autobusowych, na samych autobusach i może na tablicach informacyjnych tzw. ITS. Prosimy zwrócić na to uwagę.” - poinformował Marek Wojtkowski

Także i w rozkładach jazdy mogą pojawić się zmiany. Dopuszczalne jest poruszanie się maksymalne w dwie osoby, co nie dotyczy rodzin. Ograniczenia zgromadzeń dotyczą także pogrzebów, w nich może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Kolejne ograniczenia dotyczą pracy Urzędu Miasta. Od dziś urząd będzie czynny tylko do godziny 14:00.

O szczegółowych ustaleniach odnośnie dopuszczalnej ilości pasażerów poinformowało także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej:

W trosce o Państwa zdrowie prosimy o ograniczenie ilości podróżujących do 10 osób w autobusach 10 metrowych oraz 15 osób dla 12 metrowych. Odpowiednie informacje znajdują się na drzwiach.

  • 20 miejsc siedzących = 10 osób, autobus 10 metrowy

  • 30 miejsc siedzących = 15 osób, autobus 12 metrowy

  • 26 miejsc siedzących = 13 osób, elektrobus

Będziemy stosować autobusy dodatkowe w razie potrzeb jakie wystąpią na liniach.

 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe