Kolejka przed bankiem. Czy to zgromadzenie? Pyta internauta

  • 25.03.2020, 21:01 (aktualizacja 25.03.2020, 21:12)
  • Bogumiła Obałkowska
Kolejka przed bankiem. Czy to zgromadzenie? Pyta internauta

Dziś naszą redakcję zaalarmowano o kolejce jaka utworzyła się pod jednym z banków w centrum Włocławka. Nowe prawo funkcjonujące od dziś wyraźnie mówi, że nie wolno spotykać się w więcej niż 2 osoby. "Jak prawo ma się do takich sytuacji"- pyta czytelnik....

Sprawdziliśmy - jak informuje policja zgromadzenia tego typu nie podlegają pod wprowadzone normy prawne. Kolejki pod bankami, aptekami czy sklepami wynikają z konieczności załatwienia potrzeb życiowych. Ci ludzie nie spotykają się w celach towarzyskich. 

Warto podkreślić, że klienci banku stali na zewnątrz z zachowaniem odległości. Takie sytuacje będą się zdarzać, nie należy wówczas powiadamiać służb, które w czasie epidemii mają dodatkowe obowiązki. 

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe