Myjki ciśnieniowe z detergentem. Tym walczą z koronawirusem. Gdzie we Włocławku kupić lub wynająć?

  • 26.03.2020, 22:39 (aktualizacja 26.03.2020, 23:11)
  • K.M.
Myjki ciśnieniowe z detergentem. Tym walczą z koronawirusem. Gdzie we Włocławku kupić lub wynająć? fot. Nilfisk

Chiny jak informują ogólnoświatowe media uporały się z koronawirusem. Powoli otwierane są parki, kina, kluby. Życie wraca do normalnego trybu, po woli ale wraca. Śledząc sposoby z jakimi to bogate państwo walczyło ze śmiertelnym wirusem możemy jedynie pozazdrościć. Polecamy nagranie (link TUTAJ)na którym widać jak wyglądała dezynfekcja ulic,chodników, witryn sklepowych, przystanków, trawników... całych przestrzeni w Chinach. Czy stać będzie na to Polskę? Pocieszający jest fakt, że niektóre samorządy już wdrożyły dostępne im środki i tak na przykład w Gliwicach odkaża się przystanki komunikacji publicznej (link TUTAJ).

Jak widać na załączonej fotografii osoba w kombinezonie ochronnym odkaża przystanek myjką ciśnieniową. Takie myjki dostępne są również dla przeciętnego klienta. Zapytaliśmy włocławskiego przedsiębiorcę czy zwiększył się popyt na tego typu urządzenia w ostatnim czasie. 

Właściciel firmy CW Consulting działającej w branży myjni samochodowych i myjek ciśnieniowych samooobsługowych potwierdza, że sprawdzoną i stosowaną metodą na walkę z wirusem jest odkażanie myjkami ciśnieniowymi. Potwierdził nam również, że sprzedaż tego rodzaju urządzeń znacznie wzrosła od momentu ujawnienia przypadków koronawirusa w Polsce. Jak to ma działać? Przede wszystkim - odkażająco. Z tego rozwiązania korzystają głównie osoby w domkach jednorodzinnych i rolnicy. Odkażają podjazdy, samochody, bramy i ogrodzenia, elewację budynków, ganki, drzwi wejściowe. 

Takie myjki mogą zabijać wirusa na dwa sposoby. Pierwszy poprzez dodanie do wody detergentu (również dostępnego w firmie CW Consulting), lub poprzez podgrzanie wody do temperatury nawet do 120 stopni Celsjusza. Para eliminuje z czyszczonej powierzchni wszelkie bakterie i wirusy nieodporne na działanie wysokiej temperatury.

"My akurat polecamy i najwięcej sprzedajemy urządzeń, które czyszczą przy minimalnym zużyciu środka czyszczącego, a w wielu przypadkach bez niego, czyszcząc gorącą wodą lub parą. Nasze produkty pozwalają czyścić duże powierzchnie. Myjki kupują obecnie także warsztaty samochodowe, osoby prywatne, a nawet duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Myjki stają się dziś niezwykle popularne i koniecznie w wielu sektorach gospodarki i branżach. Ja sam osobiście odkażam swoje auto, zakład i podwórze". - twierdzi Piotr Rychter

 

Koszt przykładowego mobilnego urządzenia marki Nilfisk Posejdon to około 2 tysięcy złotych, jednak jak podkreśla pan Piotr:

"Dostosowujemy indywidualne rozwiązania do indywidualnych potrzeb dla każdego sektora. Zapewniamy serwis, dajemy gwarancje. Zapraszamy do kontaktu 54 413 80 08"

K.M.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe