Lekarz badał pacjenta z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Jest odsunięty od świadczeń do czasu wyników testu pacjenta

  • 26.03.2020, 15:30
  • Janusz Krysztop
Lekarz badał pacjenta z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Jest odsunięty od świadczeń do czasu wyników testu pacjenta

O godzinie 9:35 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku napłynęła informacja o przypadku lekarza włocławskiego pogotowia, przebywającego obecnie w miejscu kwarantanny przy ulicy Żytniej 55:

„W dniu 25.03.2020 r. do miejsca stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM) Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zgłosiła się osoba wymagająca udzielenia pomocy medycznej. Po przeprowadzeniu badania wysunięto podejrzenie zakażenia SARS-CoV-2 i przetransportowano osobę do szpitala zakaźnego. Zgodnie z wytycznymi Szpitalnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, personel ZRM został bezpośrednio po transporcie odsunięty od wykonywania świadczeń, na czas uzyskania wyniku badania w/w pacjenta. Powyższe nie jest równoznaczne z decyzją o nałożeniu kwarantanny, która jako decyzja administracyjna może być nakładana jedynie przez państwowego powiatowego lub granicznego inspektora sanitarnego.”  - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez dyrektor szpitala, Karolinę Welka

Najprawdopodobniej lekarz wróci do obowiązków po tym gdy pacjentowi zostanie wykonany test na koronawirusa.

Na temat lekarza włocławskiego pogotowia pisaliśmy wczoraj w godzinach wieczornych TUTAJ.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe