Kurier DPD z podejrzeniem zakażenia wirusem. Dostarczał ok.70 przesyłek dziennie

  • 27.03.2020, 14:31 (aktualizacja 27.03.2020, 14:43)
  • Janusz Krysztop
Kurier DPD z podejrzeniem zakażenia wirusem. Dostarczał ok.70 przesyłek dziennie

Z naszym Portalem skontaktowali się wysoce zaniepokojeni pracownicy włocławskiego oddziału DPD z ulicy Duninowskiej. Wczoraj jeden z kurierów rozwożący paczki został zabrany przez załogę karetki pogotowia w ochronnych skafandrach. Młody mężczyzna uskarżał się na dreszcze oraz wysoką gorączkę. Fakt ten potwierdziło biuro komunikacji DPD Polska.

„Potwierdzamy, że kurier został zabrany przez pogotowie, czekamy na wyniki badań. Oddział współpracuje w tej sprawie ze lokalnymi służbami sanitarnymi.” – DPD Polska

Jak zapewniono nas w mailu cały włocławski oddział DPD oraz samochód kuriera zostały zdezynfekowane. Jak udało nam się ustalić w ciągu jednego dnia kurier dostarcza około 70 paczek w różne lokalizacje. Jak przekonaliśmy się dziś naocznie, DPD przy ulicy Duninowskiej funkcjonuje normalnie i przyjmuje interesantów, co także potwierdzono.

„Oddział jest czynny i pracujemy w trybie określonym na czas epidemii w Polsce.” – DPD Polska

Jak podkreśla DPD Istniejące ryzyko zarażenia koronawirusem u pracowników i współpracowników DPD jest ograniczane m.in. przez szkolenia kurierów zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Najważniejszą zmianą w procesie doręczenia jest tzw. doręczenie pod drzwi – bez podpisu i bezpośredniego kontaktu z odbiorcą, o ile odbiorca wyrazi zgodę na takie doręczenie. 

Wynika badania kuriera mają być znane jeszcze dziś. Jak udało nam ustalić mężczyzna przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. Nie korzysta z pomocy respiratora.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niemyślący
Niemyślący 02.04.2020, 22:17
Prędzej czy pozniej nastąpi sytuacja ,w ktorej polowa miasta bedzie na kwarantannie.I bez roznicy czy to Wroclaw czy Warszawa.
Firmy kurierskie nie są w stanie zabezpieczyc pracownikow,Ci muszą dbac o swoje bezpieczenstwo sami kupujac srodki ochrony z wlasných funduszy. Kolejną rzeczą to klienci ,ktorym sie NUDZI w domu wiec zamawiają pierdoły .Zal mi tylko kurierow bo to nie są warunki do pracy a klienci to w większosci mlode osoby.
Paczki pobraniowe i chcą placić kartą ...wiec stoją przy kurierze i wklepują piny.:) To juz szybciej byloby dac odliczoną kasę i tyle w temacie.
Powodzenia dla Wszystkich Myślących :)

Klient
Klient 01.04.2020, 06:26
Przecież na tych halach pracuje jednej na drugim na taśmach przy segrgacji i tam dopiero można się zarazić i roznosić. Ludzie nawet sobie nie zdają sprawy z zagrożenia, zamawiają paczki za pobraniem zamiast płacić z góry i też nie wiedzą czy kurier zdrowy czy nie.
Ryszard
Ryszard 27.03.2020, 20:53
Mamy już wyniki .Powikłanie po przebytym przeziębienieniu.Wynik testu negatywny.Zapalenie dróg oddechowych.Jestem jego ojcem.
kurier p.p
kurier p.p 27.03.2020, 18:20
Pieknie ...dej boze zeby nie byl kolega po fadhu chory bo nieswiadomie.by zarazil sporp osob .A moze tak od dzis powimma buc kwaratanna tam masakra
klient DPD
klient DPD 27.03.2020, 17:45
a jakis komunikat z DPD w sprawie regionu, czy powiadomienie klientów którzy mieli kontakt z kurierem???? ten akurat który dostarczał mi przesyłkę teraz nie odbiera telefonu, nie wiem, czy dlatego, ze jest pozno i ma gdzies, czy to bohater artykułu i odebrac nie moze?
Monika
Monika 27.03.2020, 23:43
tym razem ma Pan/i szczęście ale może to wszystkich Państwa zamawiających (bo akurat potrzebne było w chu....) żeby paczki zamawiać do paczkomatów, nie narażając siebie swoje rodziny, a także tych biednych chłopaków z firm kurierskich, którzy nieświadomie mogą zarazić innych zamawiających 'pod drzwi' bo ciężko *** samemu ruszyć!!!!
Magda
Magda 28.03.2020, 11:11
Ale pracować i zarabiać muszą.
Zolza
Zolza 27.03.2020, 17:22
Gdzie rozwozil te przesylki?
To wazne.
Nalezy podac do informacji ogolnej.
Mieszkanka
Mieszkanka 27.03.2020, 17:10
Mam nadzieje, ze to nie korona wirus. Duzo zdrowia dla kuriera.
ZANIEPOKOJONA
ZANIEPOKOJONA 27.03.2020, 15:51
DLACZEGO NIE PODANO NA JAKIM TERENIE kURIER ROZWOZIŁ PRZESYŁKI
mieszkanka
mieszkanka 27.03.2020, 15:50
kurierzy otrzymali jednorazowa maseczke i to jedna. Jednorazowa maseczke mozna zalozyc max na 15 min bo na tyle sie nadaje. Poza tym maseczki trzeba umiec tez zdejmowac. No wlasnie o ile odbiorca wyrazi chec pozostawienia paczki w innym miejscu. To chyba pracownik powinien byc teraz wazny a nie statystyki. Od tego trzeba zaczac ze nie wszyscy zamawiajacy paczki informuja o tym,ze maja kwarantanne tylko dopiero gdy kurier doreczy paczke takiemu debilowi.
Piotr
Piotr 27.03.2020, 16:51
Paczka paczce nierówna. Od dwóch miesięcy czekam na przesyłkę o wartości kilku tysięcy i mam pozwolić na zostawienie jej przed wejściem do klatki schodowej.
me
me 28.03.2020, 09:09
Nie na pozostawienie tylko pofatygowanie się na dół i zabranie jej z przed wejścia.. kurier odpowiada za przesyłkę i też nie będzie jej zostawiał na pastwę losu
Jadwiga
Jadwiga 27.03.2020, 16:47
Oni dostali jedną. Ja pracuje jako opiekunka osób starszych i nie dostaliśmy nic. Panie w biurach się zabarykadowały i petentów nie wpuszczają a my nawet nie mieliśmy szkolenia, jak się zachowywać itd
Nikt nas o nic nie pyta a byłam wczoraj u Pani której córka jest na kwarantannie po powrocie z Niemiec i miała styczność z matką, którą ja mam się opiekować.
Na pytanie do Mopru, co robi? Odpowiedź pracować i zakupić sobie chociaż rękawiczki, bo to chyba w sklepach jest.
meg14
meg14 27.03.2020, 21:27
niech pani nie pyta Mopru co zrobi tylko swoją panią kierownik z PCK niech pani zapyta jak ma się Pani zabezpieczyć. mopr nie jesr pani pracodawca.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.03.2020, 15:08
dzisiaj to samo kurier na poludniu bez rekawiczek i maseczki i zadowolony... a na pytanie przechodnia glupi usmieszek.
me
me 28.03.2020, 09:10
Proponuję popracować w takich silikonowych rękawiczkach z 2 godzinki... a potem zdjąć i zobaczyć efekt
Kaziu
Kaziu 27.03.2020, 16:48
Ale każdy wie, że oni nie mają żadnych masek i rękawiczek. Nie daje pracodawca i tyle.

Pozostałe