Włocławek zbojkotuje majowe wybory. M. Wojtkowski:"Koniec żartów. Tu chodzi o zdrowie i życie ludzi!!!"

  • 29.03.2020, 23:49 (aktualizacja 30.03.2020, 00:21)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławek zbojkotuje majowe wybory. M. Wojtkowski:"Koniec żartów. Tu chodzi o zdrowie i życie ludzi!!!"

Przed godziną prezydent Włocławka Marek Wojtkowski w mediach społecznościowych poinformował, że Włocławek zbojkotuje wybory na urząd prezydenta Polski. W jaki sposób?

W artykule jaki wkleił prezydent Włocławka pod swoją deklaracją czytamy, że prezydent Wrocławia napisze pismo do Komisarza Wyborczego, że nie zamierza szkolić członków komisji wyborczych. Podobnie jak przypuszczamy zamierza postąpić Marek Wojtkowski. W artykule Gazety Wrocławskiej włodarz z dolnoślaskiego stwierdził:

"My nie mamy na to pieniędzy. Wolę za to kupić środki ochrony osobistej, których brakuje we wrocławskich szpitalach - tłumaczył w niedzielę Jacek Sutryk.- Lokale wyborcze w wielu przypadkach muszą być w szkołach, przedszkolach. I co? Zamykamy szkoły, żebyśmy poczuli się bezpiecznie i mam je otworzyć na wybory" -cyt. z Gazety Wrocławskiej 

W ślad za samorządowcem z Wrocławia chce iść prezydent Wojtkowski. W najbliższych dniach z pewnością odniesie się szerzej do sytuacji. Inne ogólnopolskie media m.in Fakt informują, że jest wielu samorządowców chcących zbojkotować lub ustąpić ze stanowiska w wypadku gdyby mieli zostać zmuszeni do przeprowadzenia wyborów. Pod wpisem włocławskiego włodarza pojawiło się mnóstwo komentarzy popierających deklaracje.

Artykuł Gazety Wrocławskiej TUTAJ

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XVx
XVx 01.04.2020, 00:07
Pierwszy raz muszę pochwalić Wojtka. Nie do wiary

Pozostałe